Diskuse:Janusz Korczak

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Přidat téma
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Poslední komentář: před 8 lety od uživatele Faigl.ladislav v tématu „Recenze v rámci WikiProjektu Kvalita

Recenze v rámci WikiProjektu Kvalita[editovat zdroj]

Marek Koudelka[editovat zdroj]

Jako obvykle výborně a pečlivě zpracovaný článek. Mám jednu věc: V sekci „Druhá světová válka“ je v závorce uvedeno tzv. „árijské“ části města a totéž je i níže v sekci „Deportace a smrt“. Jestli ponechat, odstranil bych odkaz, ale když je to pár odstavců nad tím, možná bych obsah závorky odstranil. --Marek Koudelka (diskuse) 8. 6. 2015, 15:41 (CEST)Odpovědět

Díky moc! Duplicitu jsem odstranil. --Faigl.ladislav slovačiny 8. 6. 2015, 21:49 (CEST)Odpovědět

Jan Polák[editovat zdroj]

Takové drobnosti:

  • VyřešenoVyřešeno o který se staral i během druhé světové války, kdy se musel i s dětmi přesunout do varšavského ghetta – dvakrát „i“
  • VyřešenoVyřešeno Cecylie, rozené Gębicka (c.1854–1920) – to „c“ před letopočtem znamená „cca“? Nevím, jak moc je tato zkratka známá…
  • VyřešenoVyřešeno Korczakův otec a prarodiče z matčiny strany (matčin hrob nebyl nalezen) jsou pohřbeni na varšavském židovském hřbitově v Okopowe ulici. Máš na to referenci? Jen se ptám.
  • VyřešenoVyřešeno Po válce se vrátil ke své lékařské praxi. Aby si rozšířil své lékařské znalosti
  • VyřešenoVyřešeno Paralelně až do roku 1912 pracoval v již zmíněné dětské nemocnici a zároveň provozoval soukromou lékařskou praxi, kde bezplatně ošetřoval chudé, zatímco od bohatých pacientů požadoval poplatek za ošetření. – máš k tomu referenci? Pouze se ptám.
  • VyřešenoVyřešeno V témže roce byl po vypuknutí první světové války odveden do ruské armády jako vojenský lékař v hodnosti nadporučíka. Původně sloužil jako velitel oddělení polní nemocnice v týlu ukrajinské fronty, v roce 1917 byl po prodělání nemoci převelen do Kyjeva, kde pracoval jako lékař v útočišti pro děti. – co využít například slovo „coby“?
  • VyřešenoVyřešeno Koncem roku 1919 začal spolupracovat s nově otevřeným dětským domovem pro křesťanské sirotky Náš domov (Nasz Dom) vedeným Marynou Falskou, který navštěvoval jako lékař a pedagog. V průběhu polsko-sovětské války v letech 1919–1921 sloužil v polské armádě jako vojenský lékař v hodnosti majora ve vojenských nemocnicích v Lodži a Varšavě.
  • KomentářKomentář Před zahájením deportací z ghetta v létě 1942, zahynulo na následky hladomoru a epidemií na 83 tisíc Židů – píšeš o deportacích, ale o co šlo popisuješ až o odstavec níže v oddíle „Deportace a smrt“
    • V první části hovořím pouze o hladomoru a nemocích, přičemž deportace slouží jako časové ohraničení. V následující sekci již deportace probíhají, a podrobné informace k nim celou tuto etapu uzavírají. --Faigl.ladislav (diskuse) 14. 6. 2015, 10:58 (CEST)Odpovědět

Toď asi vše. Děkuji za pěkný článek, který, věřím, dostane stříbrný puclík. --Jan Polák (diskuse) 13. 6. 2015, 11:08 (CEST)Odpovědět

Díky za recenzi! --Faigl.ladislav slovačiny 14. 6. 2015, 12:21 (CEST)Odpovědět