Diskuse:Hotel Tamiš

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

A co se vám nelíbí na těch předložených zdrojích?--Juandev (diskuse) 10. 2. 2019, 17:09 (CET)

Uznávám, že ve srovnání s nedávnou vilou jsem dohledal zdrojů bohužel méně, 2NNVZ to splňuje s odřenýma ušima. Zkusím se ještě porozhlédnout :-) Aktron (|) 10. 2. 2019, 22:33 (CET)
Za mě je to v pořádku. Jsem pro smazání šablony.--Ladin (diskuse) 10. 2. 2019, 22:47 (CET)
Tak bylo by fajn, kdyby se vyjádřil Sokoljan.--Juandev (diskuse) 11. 2. 2019, 05:29 (CET)
Proč ne, dávám upozornění @Sokoljan:.--Hnetubud (diskuse) 12. 2. 2019, 14:24 (CET)

Díky za důvěru! Nicméně o významnosti článku na české Wiki, tj. v českém prostředí, mám vážné pochybnosti. Všechny uvedené zdroje jsou srbské a po mém soudu triviální, protože jsou to novinové zprávičky o prodeji hotelu, o němž (podobně jako článek) neříkají téměř nic. Za druhé mi nejde o tento nahodilý článek, ale chtěl jsem upozornit na nedobrou tendenci spokojovat se s čistě formálním "splněním" 2NNVZ: smysl této podmínky je stanovit minimum, kdežto "významnost" je podstatně bohatší. Na jedné straně si různí "wikilobisté" vymohli výjimky pro kdejakého fotbalistu nebo i poslance, i když se o něm ani neví, zda žije nebo umřel. K čemu je takový článek? Jaká je významnost poslance, který nikdy v parlamentu nemluvil, nebo fotbalisty, který si dvakrát zahrál v peruánské lize? A tady máme druhý případ: proč z tisíců hotelů zrovna Tamiš, o kterém nic zajímavého říct neumíme? Nejde mi tedy o tenhle jeden článek, ale o tu neblahou tendenci práskat stovky nesmyslných nových článků (zkuste si je patrolovat), ačkoli důležitá témata jsou často odbytá, negramotně napsaná nebo zastaralá. Takže nic ve zlém a pokud šablonu smažete, revertovat to samozřejmě nebudu. Ale přemýšlejte, prosím, o významnosti článků! Zdraví --Sokoljan (diskuse) 12. 2. 2019, 16:39 (CET)

Upřímně řečeno, také si myslím, že pahýlek o hotelu v malém srbském městě moc čtenářů neocení. Jenže to je právě princip otevřené encyklopedie, že každý píše o tom, co ho zajímá a čemu rozumí. Když lidem zakážeme psát tohle, nevěřme, že se hned vrhnou na potřebnější témata, to spíš z projektu odejdou. Jestli chceme širší a reprezentativnější encyklopedický záběr, musíme přitáhnout nové kvalitní editory. Jenom nevím, na co je přilákáme – na to neustálé poučování, peskování a lepení šablon? (Opravdu jsem jediný, komu se stýská po časech, kdy se za založení článku na wikipedii nevynadalo, ale poděkovalo?)--Hnetubud (diskuse) 15. 2. 2019, 18:17 (CET)