Diskuse:Godži

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

WPːQ[editovat zdroj]

Borzywoy[editovat zdroj]

Díky za kvalitní článek, mám v zásadě jen pár věcíː

 • NevyřešenoNevyřešeno nekategorizoval bych to jako léčivou rostlinu, když je to článek jen o plodech - Nesouhlasím, i část léčivé rostliny je léčivá rostlina. Vojtěch Zavadil (diskuse) 10. 2. 2019, 17:51 (CET)
 • VyřešenoVyřešeno šlo by založit alespoň stručný článek kustovnice cizí? Osobně bych některé informace o rostlinách zapojil do příslušných článků a zde více sledoval pouze hlavní předmět, tj. ovoce, ale posouzení nechám na Vás - K vytvoření čl. kustovnice cizí se nabídl kolega Pelát. S přesunem botanických informací souhlasím. Vojtěch Zavadil (diskuse) 10. 2. 2019, 17:51 (CET)
 • VyřešenoVyřešeno odstavec Původ a rozšíření je poněkud zmatený – je tam smíchána k. cizí a čínská dohromady, výskyt v ČR je zmíněn dvakrát
 • VyřešenoVyřešeno typosː 10 % = 10 procent, 10% = desetiprocentní
 • VyřešenoVyřešeno minerální látkyː asi by stálo za to prolinkovat jednotlivé prvky
 • VyřešenoVyřešeno využití v čínské kuchyniː jazykː "Jsou také oblíbenou ingrediencí přidávají různých rýžových kaší"
 • VyřešenoVyřešeno Zápatíː nějaké související články, eo, portál?

S pozdravem, --Borzywoy (diskuse) 8. 2. 2019, 08:44 (CET)

@Borzywoy: Díky za bleskovou reakci, připomínky zapracuji a recipročně se podívám na Slivoň. Vojtěch Zavadil (diskuse) 8. 2. 2019, 16:12 (CET)

OJJ[editovat zdroj]

Na základě žádosti o recenzi sem napíšu pár nápadů. Vzhledem k tomu, že nepovažuji za důležité upozorňovat na každý překlep, některé drobnosti jsem upravil při čtení.

 • VyřešenoVyřešeno Rozhodně doporučuji uvést vědecké názvy.
 • VyřešenoVyřešeno Kustovnice cizí by jako blízce příbuzné téma měla mít alespoň krátký článek. - Ano, bude (viz výše). Vojtěch Zavadil (diskuse) 10. 2. 2019, 17:51 (CET)
 • VyřešenoVyřešeno Botanický popis bych možná vyčlenil pouze do článků o rostlinách. Popis plodů bych umístil sem. Ale nechám to na Vás. - Dojde na to, jakmile to bude relevantní. Vojtěch Zavadil (diskuse) 10. 2. 2019, 17:51 (CET)
 • VyřešenoVyřešeno Při rozměrech plodů jsou ze zdroje citovány rozměry pro kustovnici cizí, chybí uvedené rozměry pro kustovnici čínskou. Navíc je níže psáno, že velikost a tvar plodů a množství semen jsou u různých kultivarů kustovnice cizí odlišné. Dále ve zdroji je psáno u var. potaninii, že plody mohou býti až 2,5 cm dlouhé. Z tohoto důvodu byhc možná rozměry nějak zaokrouhlil, upravil. Totéž asi u rozměrů celé rostliny (Shrubs (small tree in cultivation) 0.8–2 m tall. a Shrubs erect or sprawling, 0.5–1(–2) m tall.). Doporučoval bych se na to ještě podívat, pokud jsem to pochopil dobře.
 • VyřešenoVyřešeno Možná bych rovnou odkazoval na [1].
 • VyřešenoVyřešeno Chybí mi původ slova godži. Našel jsem některé odkazy z enwiki jako [2][3], kde je toto uváděno.
 • VyřešenoVyřešeno Letmě mi chybějí reference u kapitol Stimulace imunitního systému a Protirakovinové působení.

Budu ještě pokračovat, každopádně je to hezké a myslím, že se to hodí i na Hlavní stranu. OJJ, Diskuse 10. 2. 2019, 10:57 (CET)

Díky, zapracovávám. Vojtěch Zavadil (diskuse) 10. 2. 2019, 17:51 (CET)

Tak ať to dotáhneme.

 • Doporučoval bych zfunkčnit některé reference. Například reference 14 mi vypisuje Error.
 • Ve zjednodušené formě goji se začal v anglofonním světě používat po roce 2000. - možná bych ještě doplnil, že podle zdroje [4] je ten samotný název starší, ale používat se začal až po roce 2000.

Prošel jsem si, takže za mě vše. OJJ, Diskuse 21. 2. 2019, 08:17 (CET)

[editovat zdroj]

@Borzywoy:@OJJ: Pokud k tomu tedy již nikdo nic nemá, posunu článek mezi DČ. Vojtěch Zavadil (diskuse) 21. 2. 2019, 07:51 (CET)

Úplně celé jsem to nedočetl, ale vypadá to hezky. Odkázal jsem ještě na kustovnice skrze {{podrobně}}. Ještě napíšu pár drobností nahoru a pak směle do DČ. --OJJ, Diskuse 21. 2. 2019, 08:06 (CET)
Já jsem dočetl a souhlasím s DČː-) --Borzywoy (diskuse) 21. 2. 2019, 08:43 (CET)