Devin Townsend

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Devin Townsend
Devin Townsend Project GRF2012-5415.jpg
Základní informace
Narození 5. května 1972 (46 let)
Vancouver
Žánry heavy metal, progresivní metal, ambientní hudba a industriální metal
Povolání zpěvák, hudebník, kytarista, autor písní, hudební producent a producent
Nástroje kytara
Hlasový obor tenor
Vydavatel HevyDevy Records
Web www.hevydevy.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Devin Garrett Townsend (též znám jako Hevy Devy nebo Devy; narozen 5. května 1972 Vancouver, Kanada) je kanadský hudebník a producent žijící v Britské Kolumbii. Jeho hlavními nástroji jsou kytara a vokály. Jeho hudba spadá do mnoha žánrů, nejobecněji se popisuje jako tzv. progressive metal s prvky industrial hudby a dalších.

Před lety mu byla diagnostikována bipolární afektivní porucha, tou však dnes již netrpí. Jeho psychický a fyzický stav se rapidně zlepšil zejména po vysazení marihuany a alkoholu.

Vystupuje se svým projektem The Devin Townsend Project a, do nedávna, se svou skupinou Strapping Young Lad, která se ovšem roku 2007 rozpadla po dvanácti letech aktivní tvorby v neměnné sestavě. Vedle Strapping Young Lad vystupoval mnoho let s projektem The Devin Townsend Band, pod jehož hlavičkou nahrál většinu svých sólových alb.

V současné době probíhají dokončovací práce na desce Deconstruction, plánovaném třetím albu projektu The Devin Townsend Project. Veškerý materiál je již nahrán, momentálně (od 5.2.2011, dnes je 9.2.2011) je Devin pracovně v Praze, kde nahrává orchestrální party desky s Pražským symfonickým orchestrem. Čtvrté album Ghost je již hotové, obě alba budou vydána současně.

Update (23.2.2011): Devin mixuje Deconstruction ve Švédsku s Jensem Bogrenem.