Deník zasloužilé matky

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Deník zasloužilé matky
Původní název Reba
Žánr sitcom
Formát seriál
Námět Allison M. Gibson
Hrají Reba McEntire
Christopher Rich
Joanna García
Steve Howey
Scarlett Pomers
Mitch Holleman
Melissa Peterman
Země původu USAUSA USA
Jazyk angličtina
Počet řad 6
Počet dílů 125
Obvyklá délka 21 minuta
Produkce a televizní štáb
Distributor 20th Television
Premiérové vysílání
TV stanice The WB
The CW
Vysíláno 2001 2007
Deník zasloužilé matky na ČSFD IMDb

Deník zasloužilé matky (v anglickém originále Reba) je americký sitcom, jehož hlavní postavou je Reba Hartová, kterou ztvárnila americká country zpěvačka Reba McEntire. Prvních pět řad seriálu vysílala od roku 2001 televizní stanice The WB, poslední řada se objevila na The CW, která nahradila The WB. Ačkoli byl seriál jedním z nejúspěšnějších pořadů The CW, byl v roce 2007 zrušen.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Rebu Hartovou (Rebe McEntire), sarkastickou, ale citlivou matku, opustil její manžel zubař Brock (Christopher Rich), aby si mohl vzít svou mladou těhotnou pološílenou (nebo lépe řečeno blonďatou) milenku Barbru Jean (Melissa Peterman). Zatímco Reba vidí Barbru Jean jako otravný hmyz, který se neustále vrací do jejího domu, Barbra Rebu považuje za svou nejlepší (možná jedinou) přítelkyni. Brock a především Barbra rozčilují Rebu během svých častých návštěv u ní doma. Časem ale i Reba přijde na to, že všechny její snahy o to, aby cítila k Barbře nenávist, jsou neúčinné a považuje Barbru také za přítelkyni (či spíše za součást života), a vztahy s Brockem se také postupně urovnají.

V prvním díle také vyjde najevo, že Rebina starší dcera Cheyenne (Joanna García), která má právě končit střední školu, je také těhotná jako Barbra Jean. Cheyenne se proto vdá za otce svého dítěte Vana Montgomeryho (Steve Howey), také studenta střední školy, tupého hráče fotbalu, který se nastěhuje k Rebě, protože jeho vlastní rodiče ho vyhodí z domu kvůli sňatku s Cheyenne. Kromě Cheyenne má Reba ještě druhou dceru Kyru Scarlett Pomers, inteligentní, rebelující a po matce sarkastickou dospívající, a syna Jakea, malého chlapce, který se snaží vyznat ve své rodině.

Cheyenne porodí děvče Elizabeth, Barbra Jean chlapce Henryho, jehož špatné chování se pak stane dalším důvodem neshod mezi Rebou a Barbrou. Brockovi se časem stýská po jeho původní rodině a snaží se s ní trávit více času, někdy dokonce vypadá jako by litoval svého rozvodu s Rebou. I přes to stále zůstává s Barbrou Jean a manželské problémy, které se časem objeví, se jim podaří vyřešit. Cheyenne, ačkoli to kvůli její naivitě nikdo nečekal, začne studovat vysokou školu (chce se stát zubařkou jako její otec Brock), Kyra zase naopak odmítne na univerzitu jít a raději se rozhodne věnovat hudbě. Van se kvůli zranění nemůže stát profesionálním fotbalistou, a tak se Van a Reba stanou obchodními partnery, když si spolu založí úspěšnou realitní agenturu. Cheyenne bude mít také problémy s alkoholem a bude docházet na schůzky anonymních alkoholiků a pomáhat v jídelně pro bezdomovce.

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Reba McEntire Reba Nell Hartová
Christopher Rich Brock Enroll Hart
Joanna García Cheyenne Montgomeryová
Steve Howey Van Montgomery
Scarlett Pomers Kyra Eleanor Hartová
Mitch Holleman Jack „Jake“ Mitchell Hart
Melissa Peterman Barbra Jean Booker Hartová

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Reba (TV series) na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]