Debi Doss

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Debi Doss
Základní informace
Povolání fotografka a zpěvačka
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Debi Doss je ve Spojených státech narozená fotografka a zpěvačka. Navštěvovala Webster University ve Webster Groves (předměstí St. Louis ve státě Missouri), kde objevila svou zálibu ve fotografování.

Dossová cestovala do Británie s cílem vyfotografovat začínající hudební hvězdy 70. let 20. století. O její hlas ale brzy projevili zájem hudebníci a tak se Dossová objevila jako vokalistka na turné skupiny The Kinks (rovněž účinkovala na jejich albu Schoolboys in Disgrace).

Později spolupracovala se skupinou Buggles. V 80. letech společně s producenty a písničkáři Charliem Skarbekem a Timem Smitem vydala dva singly. Oba dva jí zároveň produkovali debutový sólový singl „Romantique“ z roku 1984.

Během 80. a 90. let dále spolupracovala pokračovala Dossová v práci studiové zpěvačky a vokalistky a nahrávala např. Chrisem De Burghem, Cillou Blackovou, Twiggy, Samanthou Foxovou, Mikem Oldfieldem a Billem Wymanem. Nejnověji se také objevila na albu Fundamental od Pet Shop Boys. Rovněž pokračuje i v kariéře fotografky (např. zdokumentovala zatím poslední britské turné Duran Duran).

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Debi Doss na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]