Přeskočit na obsah

Dead Space

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Dead Space
VývojářVisceral Games
VydavatelElectronic Arts
DesignérGlen Schofield
SkladatelJason Graves
Herní sérieDead Space
EngineThe Godfather: The Game
PlatformyXbox 360
PlayStation 3
Microsoft Windows
Datum vydání13. října 2008
Žánrystřílečka z pohledu třetí osoby
psychologický horor
sci-fi videohra
Herní módvideohra pro jednoho hráče
KlasifikacePEGI 18 a více
ESRB 17 a více
CERO 18 a více
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Dead Space je survival hororová hra z pohledu třetí osoby od společnosti Visceral Games a distributora Electronic Arts, pro platformy PC, Xbox 360 a PlayStation 3. Hra vyšla v České republice 24. října 2008.

Dead Space je zasazen do roku 2508. Země byla na pokraji vyhynutí, když lidé vytěžili všechny nerostné suroviny. Zbývající lidé se rozhodli, že jediný způsob, jak získat suroviny nové a tím i přežít, je začít hledat mimo planetu Zemi. Bylo zapotřebí prohledávat nové planety. Na základě tohoto rozhodnutí přišla CEC s nově vynalezenou lodí, která měla zabránit úplnému vyhynutí lidstva: USG Ishimura. USG Ishimura byla loď vyrobená pro hromadění nových surovin: takzvaného „planetcrackingu“ (doslovný překlad by byl rozlousknutí planety). Měla za úkol těžit z ostatních planet ty nejvzácnější a nejcennější suroviny a poté je odvézt zpět na Zemi. Díky „planetcrackingu“ lidstvo znovu prosperuje a nerostné zdroje jsou zastoupeny v hojné míře.

Během příběhu Ishimura úspěšně dokončí svou 34. těžbu a vydává se vytěžit planetu číslo 35. Nicméně události, které se odehrají během této poslední těžby, silně ohrožují budoucnost naší planety. Je tedy na Isaacu Clarkovi (hráči), aby zabil nekromorfy a zachránil zemi.

Zajímavost: Je i verze na mobil.

Externí odkazy

[editovat | editovat zdroj]