Dead Space

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Dead Space
Dead Space
Dead Space
VývojářVisceral Games (e)
VydavatelElectronic Arts (e)
DesignGlen Schofield (e)
SkladatelJason Graves (e)
SérieDead Space (e)
EngineThe Godfather: The Game (e)
PlatformyXbox 360
PlayStation 3
Microsoft Windows (e)
Datum vydání13. října 2008 (e)
Žánrthird-person shooter a psychologický horor (e)
Módyhra jednoho hráče (e)
MédiaBlu-ray
Steam
GOG.com (e)
Z (pouze od 18 let) Mature 17+ PEGI 18 USK 18
Webové stránkywww.deadspacegame.com (e)
Data mohou pocházet z datové položky.

Dead Space je survival hororová hra z pohledu třetí osoby od společnosti Visceral Games a distributora Electronic Arts, pro platformy PC, Xbox 360 a Playstation 3. Hra vyšla v České republice 24. října 2008.

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Dead Space je zasazen do roku 2508. Země byla na pokraji vyhynutí, když lidé vytěžili všechny nerostné suroviny. Zbývající lidé se rozhodli, že jediný způsob, jak získat suroviny nové a tím i přežít, je začít hledat mimo planetu Zemi. Bylo zapotřebí prohledávat nové planety. Na základě tohoto rozhodnutí přišla CEC s nově vynalezenou lodí, která měla zabránit úplnému vyhynutí lidstva: USG Ishimura. USG Ishimura byla loď vyrobená pro hromadění nových surovin: takzvanému „Planetcrackingu“ (doslovný překlad by byl Rozlousknutí planety). Měla za úkol těžit z ostatních planet ty nejvzácnější a nejcennější suroviny a poté je odvézt zpět na Zemi. Díky „Planetcrackingu“ lidstvo znovu prosperuje a nerostné zdroje jsou zastoupeny v hojné míře.

Během příběhu Ishimura úspěšně dokončí svou 34. těžbu a vydává se vytěžit planetu číslo 35. Nicméně události, které se odehrají během této poslední těžby silně ohrožují budoucnost naší planety. Je tedy na Isaacu Clarkovi (hráči), aby zabil nekromorfy a zachránil zemi.

zajímavost: je i verze na mobil.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]