David Zucker

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
izraelském politikovi pojednává článek David Zucker (politik).
David Zucker
Narození 16. října 1947 (70 let)
Milwaukee, Wisconsin
Milwaukee
Alma mater University of Wisconsin-Madison
Některá data mohou pocházet z datové položky.

David Zucker (* 16. října 1947 v Milwaukee, Wisconsin, USA) je americký filmový režisér.

Biografie[editovat | editovat zdroj]

Soukromý život[editovat | editovat zdroj]

Narodil se v Milwaukee ve Winsconsinu, je syn Charlotte a Burtona Zuckerových, který byl realitním obchodníkem. Studoval na škole Shorewood High School. Jeho manželkou je Dr. Danielle Zuckerová, se kterou má nyní dvě děti, syna Charlese a dceru Sarah. Jeho mladší bratr Jerry Zucker je jeho filmovým partnerem. Bratři Zuckerovi mají sestru, Susan Breslau.

Kariéra[editovat | editovat zdroj]

K jeho filmům patří Kentucky Fried Movie z roku 1977, série Bláznivých střel z let 1988~1994, BASEketball z roku 1998, Scary Movie 3 z roku 2003, Scary Movie 4 z roku 2006 a An American Carol z roku 2008.

Pomáhal spolurežírovat filmy jako Připoutejte se, prosím! z roku 1980 a Top Secret! z roku 1984. Společně se svým bratrem Jerrym a Jimim Abrahamsem vytvořili režijní a scenáristický tým Zucker, Abrahams and Zucker (zkráceně ZAZ).

Rovněž také pracoval s Patem Proftem (již od dob Police Squad!) a Craig Mazinem (pomáhal sepsat třetí a čtvrtý díl Scary Movie).

ZAZ a Proft pomohli vytvořit zvláštní typ parodického žánru, ve kterém jsou použity vizuální gagy, dvojsmyslné vtipy a slapstick situace.

Mezi dvorní herce ZAZ týmu patří Leslie Nielsen, Lloyd Bridges, Charlie Sheen a Julie Hagerty.

Filmografie (jako režisér)[editovat | editovat zdroj]