David Horovitz

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
David Horovitz
David Horovitz (vlevo) při interview s Bernardem Lewisem
David Horovitz (vlevo) při interview s Bernardem Lewisem
Narození 12. srpna 1962
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Alma mater Hebrejská univerzita
Povolání novinář
Funkce šéfredaktor (The Jerusalem Post; 2004–2011)
šéfredaktor (The Times of Israel)
Některá data mohou pocházet z datové položky.

David Horovitz (hebrejsky דוד הורוביץ, narozen 12. srpna 1962) je izraelský novinář, bývalý šéfredaktor deníku The Jerusalem Post, od roku 2012 vydavatel a šéfredaktor internetového portálu The Times of Israel.

Biografie[editovat | editovat zdroj]

Pochází z rodu Horowitzů, který svůj původ odvozuje od českého města Hořovice. Část jeho předků pochází z Frankfurtu, kde jeho pradědeček Márkus Horovitz založil roku 1882 tamní Börneplatzsynagoge.[1] David Horovitz se narodil ve Velké Británii a žil v Londýně. V roce 1983 imigroval do Izraele. Sloužil v izraelské armádě. Je ženatý, má tři děti.[2]

Vystudoval Hebrejskou univerzitu. Dlouhodobě působí v izraelských médiích. Byl vydavatelem a editorem časopisu The Jerusalem Report. Po téměř sedm let zastával funkci šéfredaktora deníku The Jerusalem Post. Z této funkce odešel v červenci 2011. Přispívá do četných zahraničních periodik v anglicky mluvících zemích. Napsal i dvě knihy: Still Life with Bombers: Israel in the Age of Terrorism (2004) a A Little Too Close to God: The Thrills and Panic of a Life in Israel. V roce 1996 byl spoluautorem knihy Shalom, Friend o zavražděném premiérovi Jicchaku Rabinovi.[2] 14. února 2012 byl spuštěn internetový zpravodajský portál The Times of Israel, jehož je Horovitz zakladatelem a šéfredaktorem.[3]

V prosinci 2013 navštívil Českou republiku.[1]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. a b Ancestry, guts and betrayal: Musings from a Prague winter [online]. The Times of Israel [cit. 2015-10-23]. Dostupné online. (anglicky) 
  2. a b About David [online]. davidhorovitz.com [cit. 2015-10-23]. Dostupné online. (anglicky) 
  3. The Times of Israel: Welcome to Year Two [online]. The Times of Israel [cit. 2013-02-17]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]