Darkspore

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Darkspore
Vývojář Maxis
Vydavatel Electronic Arts
Skladatel Junkie XL
Herní série Spore
Platforma Microsoft Windows
Datum vydání 26. dubna 2011
Žánry RPG
akční počítačová hra
Herní módy hra jednoho hráče
multiplayer videohra
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Darkspore (též Dark Spore) je počítačová hra na hrdiny typu RPG od vývojářského studia Maxis. Hlavním úkolem v Darkspore je projít jednotlivými levely, přičemž v každém z nich si vyberete svou vlastní jednotku čítající tři bojovníky. Ty si můžete upravovat v editoru postav inspirovaném hrou Spore, předchozím počinem Maxisu.

Hru vydala společnost Electronic Arts pro OS Windows 26. dubna 2011[1] v Severní Americe a o dva dny později[2] i v Evropě.

Společnost EA, provozující herní servery Darkspore, k 1. březnu 2016 bez náhrady ukončila provoz on-line služeb Darkspore. Jelikož Darkspore (včetně edic na DVD nosiči) obsahuje agresivní on-line DRM ochranu a vyžaduje trvalé on-line připojení k herním serverům i v single player misích, stala se tak tato hra zcela nehratelná (spouštěč zabrání jejímu spuštění). EA tak dokončila rituální vraždu Darkspore a znemožnila komukoliv hrát tuto hru. V jednom článku pak PC Gamer nastoluje otázku, zda je vhodné tímto způsobem uživatelům (v podstatě) sebrat hru, za kterou poctivě zaplatili. A jen pro sebe si posteskne, že na tato volání vývojáři a vydavatelé (v zájmu svých zisků - pozn. překl.) většinou neslyší. Přestože tato ztráta nebude u Darkspore nejspíš tragická, je to stále nepříjemné a v principu špatně, uzavíra PC Gamer.

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Po věky Crogenitorové vládli galaxii, transformovali a předělávali ji tak, jak se jim zlíbilo. Ve své nekontrolovatelné aroganci ale vytvořili něco, co se jim vymklo z rukou – Darkspore. Nyní je galaxie v obležení. Darkspore začalo používat síly E-DNA k přeměně obyvatel planet na bezmyšlenkovité otroky, jejichž jediným cílem je ovládnout všechny ostatní planety. Jsi uprchlíkem z Darkspore již od začátku tisíciletí. Ale objevila se nová možnost, možnost, která by mohla překazit plány Darkspore. Teď je to na tobě: vést boj proti Darkspore a zachránit galaxii.[3]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]