Daleko do Nashvillu

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Daleko do Nashvillu
Země původuČeskoČesko Česko
Jazykčeština
Délka33 minut
Žánrdobrodružný / horor
ScénářEugen Liška
RežieTomáš Bařina
Obsazení a filmový štáb
Hlavní roleJakub Štěpán
Ivan Říha
Jiří Schmitzer
Martin Písařík
Milan Enčev
Jakub Šlégr
Tomáš Dianiška
Claudia Vašeková
Elin Špidlová
HudbaMartin Smolka
KameraTomáš Sysel
StřihPetr Mrkous
Výroba a distribuce
Premiéra22. března 2009
Daleko do Nashvillu na ČSFDFDbIMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Daleko do Nashvillu je český krátkometrážní televizní film Tomáše Bařiny o dvou klucích a jejich noční jízdě na nákladním vlaku. Film byl premiérově vysílán 22. března 2009 v 20:50 Českou televizí na programu ČT1.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Dva kluci z Prahy, Ondra a Honza, mají jet se známými na chatu, ti jim ale ujedou a kluci se rozhodnou jet sami. Jejich známí někdy cestují tak, že naskočí na nákladní vlak a kluci se rozhodnou, že pojedou stejným způsobem. V noci za jízdy naskočí na vlak, tam se ale začnou dít podivné až hororové věci. Jedou v naprosté tmě, nevidí žádná vzdálená světla a nepoznávají krajinu. Potkají tuláka jménem Hobo, který na vlaku cestuje stejným způsobem, a ten jim říká o vrazích tuláků a zmíní se také o tom, že tento vlak zastavuje až v Nashvillu. Zanedlouho uvidí svítilny a začnou utíkat před domnělými vrahy. Během přelézání střechy jednoho z vagónů ale vlak vjede do tunelu a smete Hoboa a po následujícím tunelu si Ondra totéž značnou chvíli myslí i o Honzovi. Nakonec se oba kluci schovají v jednom vlakem přepravovaném kontejneru a zde vyčerpaně usnou. Ráno ale zjistí, že byly všechny kontejnery z vlaku přeloženy na zaoceánskou kontejnerovou loď s názvem Nashville, a na této lodi jedou dál.
Krátký povídkový příběh je založen na fantaskním základě, ze začátku Honza tulákovi vůbec nevěří a považuje za absurdní, že by byli jinde, než ve středních Čechách, naopak Ondra má strach z vrahů a po prvních nepřímých dokladech, že si tulák nevymýšlí (např. hory na obzoru, které Honza považuje za mraky), mu spíše věří. Pak se začnou dít i méně pochopitelné věci, jako např. že v knize, kterou má Ondra s sebou (Cesta od Jacka Londona), zmizí veškeré písmo a zůstanou jen bílé stránky apod.

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Jakub Štěpán Ondra
Ivan Říha Honza
Jiří Schmitzer Hobo
Martin Písařík Viktor
Milan Enčev Hagen
Jakub Šlégr Jirka
Tomáš Dianiška kamarád
Claudia Vašeková matka Ondry
Elin Špidlová matka Viktora

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]