Crux 92

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Crux 92
VydavatelUltrasoft
PlatformaSinclair ZX Spectrum
Datum vydání1992
Žánryakční videohra
sci-fi videohra
Herní módvideohra pro jednoho hráče
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Crux 92 je logická arkáda z roku 1992. Vytvořil ji český vývojář Marek Trefný a vydala slovenská společnost Ultrasoft. Hra je určena pro ZX Spectrum a byla vytvořena v programu OCP Editora a Assembler. Grafika pak vznikla s pomocí OCP Art Studio a Artist 2.

Děj je zasazen do souhvězdí Crux. Zde má kosmická loď IKERI najít nová naleziště Filia, která je hlavním prvkem 23. století. Problém nastane, když loď potřebuje doplnit zásoby. Pro takové účely jsou na menších planeách postaveny stavby upravující atmosféru tak, aby byla podobná té na Zemi. Tyto stavby jsou obsluhovány roboty nízké inteligence, kteří jsou podřízeni hlavnímu robotu. Na jedné z planet se však hlavní robot vzbouřil a postavil si obrovský šedesáti patrový ochranný komplex. Aby IKERI mohla přistát na této planetě a doplnit zásoby, musí hlavní hrdina zničit hlavního robota a aktivovat destrukční systém na každém podlaží.

Každý level je jedním podlažím rozděleným na 14X10 čtverců. Hráč musí navést roboty, kteří se pohybují v kruhu, na jednu z min. Toho může dosáhnout měněním dráhy pomocí červených pohyblivých objektů. Po zničení robotů hráč ještě musí aktivovat destrukční systém, aby mohl do dalšího levelu.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]