Crème fraîche

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Jahody a crème fraîche

Crème fraîche je zakysaný mléčný výrobek původem z Francie. Créme fraîche se vyrábí z kravského mléka a musí obsahovat nejméně 30 % tuku v sušině. Výrobek obsahuje nejvýše 15 % mléčného cukru (laktózy), tím je také lépe stravitelný pro lidi s poruchou trávení laktózy (alaktázie).

Crème fraîche se dělí na "liquide" - standardní smetana, jak ji známe, nicméně ve FR se tímto míní s min. 30% tuku, tedy naše smetana ke šlehání. Druhá verze je "épaisse", kdy se jedná o smetanu, která je vyzrálá pomocí bakterií mléčného kvašení. Jedná se tedy o naši zakysanou smetanu. Pokud tedy mluvíte o crème fraîche, je nutné vždy upřesnit. Pokud se nezmiňuje přívlastek "epaisse", Francouz vždy bude myslet na smetanu ke šlehání. Zdroj: http://www.lanutrition.fr/bien-dans-son-assiette/aliments/matieres-grasses/creme-fraiche/les-differents-types-de-creme.html

Výroba[editovat | editovat zdroj]

Créme fraîche se vyrábí ze smetany, do které se přidávají mléčné bakterie. Po 18 až 40 hodinách a při teplotě mezi 20 až 40 °C výrobek pomocí mléčných bakterií zkysne. Tímto získá crème fraîche svoji zvláštní chuť a konzistenci. Stabilizátory ani konzervační prostředky nejsou při výrobě povoleny. Vedle crème fraîche existuje ještě crème double, který obsahuje vyšší procento tuku a jedná se o sladkou smetanu.

Vlastnoruční výroba[editovat | editovat zdroj]

Velmi podobný krém se dá vyrobit ze šlehačky a podmáslí.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]