Clash Royale

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Clash Royale
Vývojář Supercell
Vydavatel Supercell
Distributor Google Play (e)
Poslední verze 1.8.1
Platformy iOS, Android
Datum vydání 2. března 2016 (e)
Žánr strategie
Módy massively multiplayer online game (e)
Hodnocení 4,5 z 5
Webové stránky suprcell.helpshift.com
Data mohou pocházet z datové položky.


Clash Royale je zábavná hra pro dva až čtyři hráče, dostupná pro uživatele chytrých telefonů se systémem Android a iOS. Máte možnost si zahrát karetní hru s celkovým počtem 73 karet rozdělených do 4 skupin vzácnosti: common, rare, epic, legendary. Ve hře je možnost sbírat nové karty, zvyšovat zkušenosti vaší postavy a dle vašich zkušeností na bitevním poli dostaváte trofeje za každou výhru, podle kterých jste rozmístěni do arén. Momentálně je ve hře 11 základních arén a poté už jenom další stupně povýšení dle vašich trofejí.

Hra se hraje pomocí vykládání karet na bitevní pole. Pokaždé máte možnost vybrat ze čtyř karet, ale v celkové hře máte osm karet, které se neustále opakují. Každá karta je unikátní a každá stojí určitý počet elixíru, který se vám dobíjí po jednom cca za 1,5 sekundy (max: 10 elixíru). Účelem hry je zničit nepřátelskou věž pomocí karet, které vykládáte. Každý hráč má 3 věže (2 vedlejší a 1 hlavní).

Karty se ve hře dají kupovat, získat z truhel, které dostanete z výher, nebo vám je například může darovat přítel z klanu do kterého se připojíte a máte v něm možnost každý 3 dny společně bojovat. Do klanu se může připojit až 50 lidí. Můžete vidět také vaše přatele přes facebook, stačí se na něm připojit ve hře a máte možnost sledovat v jakém klanu jsou vaši přátelé, nebo například sledovat jejich zápasy a udělat si sestavu karet dle nich.

Hra má také nově danný herní mód challenges/turnaje kde si zaplatí hráč herní měnou vstup do turnaje a hraje dokud nedosáhne dvanácti výher, nebo tří proher. Každou výhru, kterou uskuteční, se hráči zvyšuje odměna, kterou dostane na konci turnaje. Jsou 3 typy turnajů Classic, Grand a Special. Do classic turnaje se zapojíte po zaplacení 10ti gemy, které ve hře fungují jako speciální měna, kterou si hráč také může pořídit za skutečné peníze. Z classic turnaje může hráč dostat jako nejvyšší odměnu 100 karet a 2000 herních mincí. Při grand turnaji za 100 gemů dostanete při 12ti výhrách 1100 karet a 22000 herních mincí a při special turnaji je odměna pokaždé jiná, napřiklad můžete dostat speciální legendární kartu nebo velkou truhlu plnou karet. Speciální turnaje se konají jednou za čas, cca po měsíci. Hráč si sám také může založit svůj turnaj a nastavit si svoje pravidla, ale za vysokou cenu 100 gemů.

Hra dále nabízí obchod, který nabízí každý den nové karty se všemi vzácnostmi (vzácnost legendary se ale objevuje pouze po dosažení 3000 trofejí=aréna 10)
a to za herní mince. Za gemy si zde hráč může koupit truhly různých vzácností s různými kartami a také si může pořídit za skutečné peníze gemy, kde nejmenší balíček stojí 25 kč za 80 gemů a například nejdražší balíček se 14000 gemy za 2535 kč.