Chrámový institut

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Chrámový institut
Chrámový institut
Chrámový institut
Údaje o muzeu
Stát IzraelIzrael Izrael
Město Jeruzalém
Adresa Misgav ladach 40
Zakladatel Jisra'el Ari'el
Založeno 1987
Zeměpisné souřadnice
Jeruzalémské Staré Město s vyznačnou polohou Chrámového institutu
Webové stránky
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Chrámový institut (hebrejsky מכון המקדש‎‎ Mechon ha-Mikdaš) je náboženská organizace v Izraeli, která zaměřuje své dlouhodobé snahy na založení třetího Jeruzalémského chrámu na Chrámové hoře v místech, kde v současné době stojí islámská svatyně Skalní dóm, a o znovuzavedení systému přinášení obětí. Svého cíle se snaží dosáhnout studiem stavební konstrukce chrámu, chrámových rituálů a vytvářením chrámových rituálních předmětů, liturgických rouch a stavebních plánů, tak aby byly připraveny k použití, v případě, že okolnosti umožní rekonstrukci chrámu.[1]

Ve Starém Městě v Jeruzalémě provozuje institut muzeum,[2] které založil a vedl rabín Jisra'el Ari'el.[3] Současným generálním ředitelem je Dovid Shvartz a mezinárodní oddělení vede rabín Chaim Richman. Institut podporuje newyorský miliardář Henry Swieca[4] a také izraelská vláda.[5][6]

Galerie[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku The Temple Institute na anglické Wikipedii.

  1. "A House of Prayer for All Nations"[nedostupný zdroj] Jerusalem Post, October 11, 2005
  2. WRIGHT, Lawrence. Forcing the End: Why do Pentecostal cattle breeder from Mississippi and an Orthodox Rabbi from Jerusalem believe that a red heifer can bring change? [online]. [cit. 2014-07-11]. Dostupné online. (anglicky) 
  3. Rebuild Herod's Temple? A Few Israelis Hope New York Times, April 9, 1989.
  4. BOOTH, William; EGLASH, Ruth. Jewish activists want to pray on Jerusalem’s Temple Mount, raising alarm in Muslim world. The Washington Post. December 2, 2013. Dostupné online [cit. August 15, 2016]. (anglicky) 
  5. TOBIN, Andrew. The third Jewish Temple is coming to your Facebook feed. Jewish Telegraphic Agency. August 12, 2016. Dostupné online [cit. August 15, 2016]. (anglicky) 
  6. Report: State funds groups that advocate building Third Temple. The Jerusalem Post. April 8, 2013. Dostupné online [cit. August 15, 2016]. (anglicky) 


Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Logo Wikimedia Commons Obrázky, zvuky či videa k tématu Chrámový institut ve Wikimedia Commons