Charing Cross Road

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Charing Cross Road
Umístění
StátSpojené královstvíSpojené království Spojené království
MěstoLondýn
ObvodWestminster
Poloha
Napojené uliceSt Martin's Place, Shaftesbury Avenue, Cranbourn Street, St Giles Circus, Cambridge Circus, Orange Street, Little Newport Street, Newport Court, Cecil Court, St Martin's Court, Great Newport Street, Flitcroft Street, Denmark Street, Litchfield Street, Manette Street, Bear Street, Moor Street, Irving Street a Denmark Place
Map
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Charing Cross Road je ulice v londýnském obvodu Westminster. Vede od Trafalgar Square do St Giles' Circus. Jméno ulice získala po památníku na Charing Cross, který nechal postavit Eduard I. na památku své manželky Eleanory Kastilské.

Ulice je známá svými specializovanými knihkupectvími a antikvariáty. V úseku mezi stanicí metra Leicester Square a Cambridge Circus sídlí známá knihkupectví například Zwemmer's (knihy o umění) a Murder One (detektivky). Většina těchto obchodů sídlí na přízemí domů, které vlastní stavební asociace a tyto společnosti v roce 2001 znatelně zvýšily nájemné. To vedlo k tomu, že některé společnosti své obchody uzavřely a některé antikvariáty se přestěhovaly k Cecil Court.

Blíže ke Cambridge Circus se nacházejí obchody s širším sortimentem zboží například Borders, Blackwell's a Foyles. Známé jsou také obchody s hudebním sortimentem na Denmark Street. Na Charing Cross Road se nachází i hudební sál Astoria a St Martin's Arts College a socha Edith Cavellové.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]