Carl Großmann

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Carl Großmann
Carl Großmann v identifikační kartě, 1921
Carl Großmann v identifikační kartě, 1921
Základní údaje
Rodné jméno Carl Friedrich Wilhelm Großmann
Datum narození 13. prosince 1863
Místo narození Neuruppin, Prusko Flag of Prussia (1892-1918).svg
Datum úmrtí 5. července 1922
Místo úmrtí Berlín, Německo Německo
Zatčení 21. června 1921
Výše trestu trest smrti
Příčina smrti sebevražda oběšením
Oběť
Modus operandi znásilnění, vražda, rozřezání
Počet obětí 26-50
Období vraždění 1913-1921
Stát vraždění NěmeckoNěmecko Německo
Místo vraždy Berlín
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Carl Friedrich Wilhelm Großmann (13. prosince 1863 v Neuruppinu - 5. července 1922 v Berlíně), byl německý sériový vrah. Spáchal sebevraždu, zatímco čekal v cele na popravu.

Životopis[editovat | editovat zdroj]

Mládí[editovat | editovat zdroj]

Carl Großmann se narodil v rodině s osmi dětmi, jeho otec pracoval jako sběrač šrotu. V roce 1876 se začal vyučovat řezníkem. Již tehdy začal mluvit o krvavých choutkách a jeho komentáře okolí děsily.

V roce 1880 se Großmann přestěhoval do Berlína. Založil si zde malé řeznictví na Alexanderplatz. Později se živil jako žebrák, podomní obchodník a drobný zlodějíček. V roce 1899 byl odsouzen za brutální znásilnění nezletilé dívky. V roce 1913 byl propuštěn a vrátil se zpět do Berlína, kde začal vraždit ve velkém.

Vrah[editovat | editovat zdroj]

Großmann později řekl, že své oběti (prostitutky a ženy bez doprovodu) bral k sobě domů. V poválečném období byla vysoká nezaměstnanost a Großmann jim nabízel práci hospodyně. Své oběti znásilnil, zabil a jejich orgány vyházel na ulice. Jejich maso poté prodával na černém trhu a u vlakového nádraží si otevřel stánek s hotdogy.

Dne 21. srpna 1921 byl Großmann zatčen ve svém bytě v Berlíně poté, co byl slyšet křik a jiné zvuky od sousedů, po němž následovalo ticho. Policisté vtrhli do bytu a našli tělo mladé, čerstvě zavražděné ženy. Großmann byl vzat do vazby a obviněn z vraždy 1. stupně. Později se přiznal k ostatním vraždám.

Kolik obětí přesně Großmann zabil, není známo. Za svou poslední vraždu byl odsouzen k trestu smrti, před vykonáním rozsudku se však oběsil v cele.

Literatura[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]