C. C. Catch

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
C. C. Catch
CCCatch2.JPG
Narození 31. července 1964 (55 let)
Oss
Ocenění RSH-Gold (1988)
Web www.cccatch.de
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Caroline Catharine Müller neboli C. C. Catch (* 31. července 1964 Oss, Nizozemsko) je nizozemsko-německá zpěvačka, diskotéková hvězda 80. let 20. století. Nejvíce spolupracovala s Dieterem Bohlenem (člen skupiny Modern Talking), který se řadí taktéž mezi hudební špičku 80. let. C. C.

Začátky kariéry[editovat | editovat zdroj]

Už od dětství bylo zřejmé, že Caroline má velký talent a potenciál být hvězdou. Do povědomí veřejnosti se dostala díky dívčí skupině Optimal, která v roce 1980 vydala hity jako je například německý hit Er war magnetisch nebo anglický hit The Goodbey.

V roce 1985 se poznala s tehdejším členem skupiny Modern Talking Dieterem Bohlenem. Velice rychle začali spolupracovat. Caroline vydala svůj první singl pod přezdívkou C. C. Catch (podle prvních písmen jejího jména). V létě, přesně na její narozeniny, byl vydán její vůbec první singl I Can Lose My Heart Tonight, ten okamžitě obsadil první příčku všech evropských hitparád a stal se nejhranější písní na diskotékách.

V roce 1986 vyšlo další album, které neslo název Heartbreak Hotel. Na něm vyšly hity jako jsou Heartbreak Hotel, nebo Cause You Are Young.

Pozdější kariéra[editovat | editovat zdroj]

Později začala C. C. Catch spolupracovat s Captain Hollywood & T. T. Frech. Když došlo k rozpadu skupiny Modern Talking (Thomas Anders opustil toto duo a vydal se na sólovou dráhu) vše nasvědčovalo tomu, že C. C. zaujme jeho místo. Později se však Dieter Bohlen rozhodl, že založí projekt Blue System, ve kterém byl i bubeník a přítel C. C. Frank Otto.

Po čtvrtém albu skončila spolupráce mezi Dieterem a C. C. Důvodem ukončení spolupráce bylo nekompromisní rozhodnutí Dietera Bohlena. C. C. Catch si chtěla některé texty skládat sama, to však Dieter razantně odmítl. Spor o přezdívku byl tak velký, že skončil až u soudu, kde Catherine vyhrála. Poté se odstěhovala do Londýna, kde potkala velice úspěšného producenta Simona Napiera, který s ní spolupracoval na dalším albu, které bylo pojmenováno Heart What I Say. Singl Big Time si vedl v hitparádách velice úspěšně, ovšem ostatní písně úspěch už nezaznamenaly. Tímto neúspěchem C. C. Catch ukončila svou kariéru.

C. C. Catch dnes[editovat | editovat zdroj]

Po odmlčení docházelo k remixování jejích hitů. V roce 1998 vydala své první Best Of. Poslední roky je každoročně zvána na největší vzpomínkový festival 80. let Discoteka 80, který se koná v Moskvě. Také se spekuluje o vydání nového alba, ovšem datum vydání a zda se vůbec vydá není ještě jasné. C. C. Catch má uznání po celé Evropě.