Bushido (rapper)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Bushido
Bushido (2. května 2018)
Bushido (2. května 2018)
Základní informace
Narození 28. září 1978 (41 let)
Bonn
Žánry hip hop a Gangsta rap
Povolání hudební producent, autor autobiografie, zpěvák, hudební skladatel a obchodník
Nástroje hlas
Vydavatel Aggro Berlin
ersguterjunge
Sídlo Lichterfelde (do 2014)
Berlin-Mitte
Web www.kingbushido.tv
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Sony Black v Mnichově v roce 2009

Anis Mohamed Youssef Ferchichi (také Bushido nebo pseudonym Sonny Black) (28. září 1978, Bonn, Západní Německo) je německý hudebník s tuniskými předky. Jeho styl je podobný americkému gangsta rapu.

Vlastní nahrávací společnost ErsGuterJunge, s kterou jezdí po německy mluvících zemích. V roce 2010 zavítal i do Prahy, neboť jeho matka je milovnicí Karla Gotta. Bushido je taktéž bývalým členem dnes již rozpadlé hudební společnosti AGGRO Berlin, kde byly takové hvězdy německého rapu jako například B-Tight, D-Bo, Sido, Fler nebo právě Bushido.

Život[editovat | editovat zdroj]

Anis se narodil roku 1978 v Bonnu do rodiny německé matky a tuniského otce, který rodinu záhy opustil, a vyrůstal v berlínské čtvrti Tempelhof, kde chodil i do škol. V mládí si přivydělával prodejem drog, což mu spolu s poškozováním cizí věci vyneslo odsouzení na 3 roky v nápravném zařízení pro mladistvé. Zde se vyučil malířem a lakýrníkem, což také po odpykání trestu zúročil - ovšem namísto malování fasád štětcem je spolu s kamarádem Patrikem Luzenskym alias Flerem, kterého potkal v nápravném zařízení, maloval sprejem. Později se do křížku se zákonem dostal ještě jednou - byl uvězněn za bitku, trestu se však vyhnul tím, že uspořádal koncert ve vězení.

S Flerem tvořili duo Sonny Black (Bushido) a Frank White (Fler) a zpívali spolu v labelu Hardcore Berlin, z něhož později Anis vystoupil. V roce 2008 nahrál s Karlem Gottem skladbu Für immer jung, která jako základ využívá Gottovu stejnojmennou píseň (v české verzi Být stále mlád, původně Forever young od německých Alphaville).