Bushido (rapper)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Bushido
Bushido (17. prosince 2009)
Základní informace
Narození 28. září 1978 (39 let)
Bonn
Žánry hip hop a Gangsta rap
Povolání rapper, hudební producent, autor autobiografie, zpěvák, hudební skladatel a obchodník
Vydavatel Aggro Berlin
ersguterjunge
Sídlo Lichterfelde (do 2014)
Kleinmachnow (od 2014)
Web www.kingbushido.tv
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Sony Black v Mnichově v roce 2009

Anis Mohamed Youssef Ferchichi (také Bushido nebo pseudonym Sonny Black) (28. září 1978, Bonn, Západní Německo) je německý hudebník s tuniskými předky. Jeho styl je podobný americkému gangsta rapu.

Vlastní nahrávací společnost ErsGuterJunge, s kterou jezdí po německy mluvících zemích. V roce 2010 zavítal i do Prahy, neboť jeho matka je milovníkem Karla Gotta. Bushido je taktéž bývalým členem již dnes rozpadlé hudební společnosti AGGRO Berlin, kde byly takové hvězdy německého rapu jako například B-Tight, D-Bo, Sido, Fler nebo právě Bushido.

Život[editovat | editovat zdroj]

Anis se narodil roku 1978 v Bonnu do rodiny německé matky a tuniského otce, který rodinu záhy opustil a vyrůstal v Berlínské čtvrti Tempelhof, kam chodil i do škol. V mládí si přivydělával prodejem drog, za což byl spolu s poškozováním cizí věci odsouzen na 3 roky do nápravného zařízení pro mladistvé a kde se vyučil povolání malíře a lakýrníka, což také po odpykání trestu začal zúročovat. Ironií osudu bylo, že místo malování fasád štětcem, je maloval spolu s kamarádem Patrikem Luzenskym alias Flerem, kterého potkal v nápravném zařízení, sprejem. Později se do křížku se zákonem dostal ještě jednou, a to za bitku, po které byl Anis uvězněn do věznice, kde se však trestu vyhnul tím, že uspořádal koncert ve vězení. S Flerem tvořili duo Sonny Black (Bushido) a Frank White (Fler) a zpívali spolu v labelu Hardcore Berlin, ze kterého později Anis vystoupil. V současnosti možná jsou s Flerem kamarádi.