Buenos Aires Lawn Tennis Club

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Court central Buenos Aires Lawn Tennis Club.jpg
BA Lawn Tennis Club.jpg
Centrální dvorec Guillerma Vilase

Buenos Aires Lawn Tennis Club (zkratka: BALTC) je soukromý tenisový oddíl ležící v argentinském hlavním městě Buenos Aires. Založen byl v roce 1892. Nachází se v rezidenční čtvrti – barriu Palermo.

Klub obsahuje otevřené antukové dvorce. Centrální kurt byl přejmenován z názvu Horacio Billoch Caride Stadium na Court Central Guillermo Vilas, po tenisové legendě Guillermu Vilasovi.[1] Jeho kapacita činí 5 027 diváků. Dvorec č. 1 (Estadio 1) pojme 1 400 návštěvníů a do ochozů kurtu č. 2 (Estadio 2) může zavítat 380 diváků.

Areál se opakovaně stal dějištěm mezistátních utkání argentinských tenistů v týmových soutěžích Davis Cupu a Fed Cupu. Na mužském profesionálním okruhu ATP Tour areál hostí turnaj ATP Buenos Aires.

Od roku 2003 je také v prosinci místem konání exhibice La copa Argentina de tenis Peugeot (Peugeot Argentina Tennis Cup), které se účastní aktivní profesionální tenisté. V průběhu turnaje je na centrální dvorec položen tvrdý povrch.

Centrální dvorec je využíván také pro koncertní vystoupení. Během dubna 2012 na něm zahrál Brit Roger Hodgson v rámci turně Breakfast in America.[2]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Buenos Aires Lawn Tennis Club na anglické Wikipedii.

  1. Nombramiento “Court Central Guillermo Vilas” [online]. Buenos Aires Lawn Tennis Club [cit. 2019-05-16]. Dostupné online. (španělsky) 
  2. Roger Hodgson Setlist [online]. www.setlist.fm [cit. 2019-05-16]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]