Buď v klidu

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Buď v klidu
Původní název Be Cool
Země Spojené státy americkéSpojené státy americké Spojené státy americké
Délka 118 min
Žánry filmová komedie
film zabývající se LGBT
kriminální film
Scénář Peter Steinfeld
Režie F. Gary Gray
Obsazení a filmový štáb
Hlavní role John Travolta
Uma Thurman
Kenan Thompson
Christina Milianová
Vince Vaughn
… více na Wikidatech
Produkce Danny DeVito
Hudba John Powell
Kamera Jeffrey L. Kimball
Kostýmy Mark Bridges
Střih Sheldon Kahn
Výroba a distribuce
Premiéra 4. března 2005
31. března 2005 (Německo)
Produkční společnost Metro-Goldwyn-Mayer
Distribuce InterCom
Předchozí a následující díl
Chyťte ho!
Buď v klidu na ČSFD IMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Buď v klidu (anglicky Be Cool) je americká komedie z roku 2005 natočená podle stejnojmenného románu Elmora Leonarda, pokračování románu Chyťte ho! (1990), který byl zfilmován v roce 1995. Pojednává o členovi gangu Chillim Palmerovi a jeho vstupu do hudebního průmyslu.

Přípravy filmu Buď v klidu započaly v roce 2003. Režisérem filmu je Felix Gary Gray, producentem Danny DeVito, v hlavní roli účinkoval John Travolta. Film byl vydán v roce 2005. Buď v klidu je poslední film, ve kterém učinkoval Robert Pastorelliev před svou smrtí.

původ obrázku: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:John_T_color_01.jpg
John Travolta

Děj[editovat | editovat zdroj]

Poté, co ruská mafie popravila jeho přítele Tommyho Athense, majitele nahrávací společnosti, vstoupil Chili Palmer po letech filmování do hudebního průmyslu. Nabídnul pomoc v neúspěšném podnikání Edie Athens, vdově po zavražděném příteli, která dluží 300 000 dolarů hip-hopovému producentovi Sinu LaSallemu.

Chili je ohromen zpěvačkou Lindou Moonovou a pomáhá jí se zbavit finančních závazků od Nicka Carra a Rajiho, který má za bodyguarda samojského homosexuála Elliotta, aspirujícího herce a oběť homofobních vtipů Carra a Rajiho. Carr a Raji si najmou zabijáka jménem Joe Lupino, aby zabil Chiliho před tím, než se mu podaří zachránit Ediinu společnost tím, že uspořádá živé představení pro Lindu společně se Stevenem Tylerem a Aerosmith.

LaSalle požaduje zaplacení dluhu, ale souhlasí s tím, že Chilimu poskytne několik dní navíc, aby situaci vyřešil. Když se Rusové pokusí zabít Chiliho, Joe Lupino omylem zavraždí Ivana Argianjjeva, zabijáka ruské mafie. Carr je rozzuřený. Raji zabije Lupina kovovou baseballovou pálkou, poté co je k němu neuctivý.

Carr se pokusí Chiliho podvést tím, že mu předá záložní lístek, tvrdí, že Lindina smlouva se nachází v zastavárně vlastněné Rusy. Edie předá lístek policii, která Rusům zaplatí návštěvu. Raji a Elliott přesvědčí LaSalleho, že Carr podvedl Chiliho a dal mu 300 000 dolarů, aby získal Lindinu smlouvu. LaSalle a DubMD stanou tváří v tvář společně s Bulkinem a jeho muži. Urážený Bulkinovými rasistickými poznámkami umírá rukou LaSalleho.

Raji posílá Elliotta, aby zabil Chiliho. Přitom mu přislíbí, že mu může pomáhat při budování herecké kariéry. Poté co se Elliott dozví, že mu Chili zajistil místo na konkurzu filmu s Nicole Kidmanovou, zradí Rajiho. Raji se octne v požáru způsobeného ohňostrojem, a v živém vysílání umírá. Carr je obviněn z vraždy a zatčen, poté co se Chili ujistí, že ho chytí s pálkou, kterou byl usmrcen Joe Lupino.

Chili se společně s Edie protlačí na taneční parket a oslavují, když Linda vystoupí společně s Aerosmith. LaSalle souhlasí s tím, že se stane novým producentem Lindy. Na MTV Video Music Awards získá Linda ocenění za nejlepšího nového umělce a video roku. Během její děkovné řeči, děkuje Edie, Sinu a Chilimu. A když Chili odjíždí, míjí v autě billboard, který odhaluje, že Elliott bude vystupovat v jedné z hlavních rolí ve filmu s Nicole Kidmanovou.

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku BeCool na anglické Wikipedii.