Boundary Street

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Boundary Street
Boundary Street poblíž ulice Prince Edwarda
Boundary Street poblíž ulice Prince Edwarda
Umístění
StátČínaČína Čína
MěstoHong Kong
Poloha
Map
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Boundary street (Hraniční ulice) je tříproudá jednosměrná ulice na poloostrově Kau-lung v Hongkongu. Směřuje východním směrem od jejího začátku na křižovatce s ulicí Tung Chau na západě a končí na křižovatce s ulicí Prince Edwarda na východě, poblíž bývalého letiště Kai Tak.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Ulice dříve označovala hranici mezi jižní částí Kau-lungu, jež patřil Velké Británii (byl součástí tehdejší kolonie) a částí která do roku 1898 patřila Číně. Poté byl zbytek Kau-lungu pronajat jako součást z Nových územích Spojenému království na 99 let v rámci Druhé smluvy z Pekingu.[1]

Hranice byla zdůrazněna dlouhou řadou vysokých bambusových plotů, které v té době účinně blokovaly pašování mezi čínským Kau-lungem a britským Kau-lungem. Když se nová území připojila ke kolonii, bariéra ztratila význam a byla stržena.

Ačkoli ulice označuje historickou hranici, silnice vznikla až v roce 1934, více než 30 let po pronájmu území za hranicí. Silnice byla postavena za účelem urychlení rozvoje oblasti.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Boundary Street na anglické Wikipedii.

  1. Hong Kong Fun in 18 Districts - Welcome to 18 Districts. www.gohk.gov.hk [online]. [cit. 2021-09-27]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2021-09-27. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]