Letiště Kai Tak

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Mezinárodní letiště Kai Tak
letiště Kai Tak v roce 1998
letiště Kai Tak v roce 1998
Základní informace
Typ letištěmezinárodní letiště
Otevření25. ledna 1925
Uzavření6. července 1998
Nejbližší městoHongkong
Kód letiště ICAOVHHH
Kód letiště IATAHKG
Souřadnice
Odkazy
WebOficiální web
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Letiště Kai Tak (IATA: HKG , ICAO: VHHH) bylo mezinárodní letiště v Hongkongu, provozované od roku 1925 do roku 1998. Oficiálně známé jako mezinárodní letiště Hong Kong od roku 1954 do 6. července 1998 je často označováno jako mezinárodní letiště Hong Kong, Kai Tak,  nebo jednoduše mezinárodní letiště Kai Tak, aby se odlišilo od svého nástupce, kterým je mezinárodní letiště Ček Lap Kok, postavené na rekultivovaném a zarovnaném pozemku na ostrůvku Chek Lap Kok, 30 kilometrů na západ.[1]

Vzhledem k geografii oblasti, kde se letiště nacházelo, s vodou na třech stranách dráhy, s obytnými bytovými komplexy Kowloon City v blízkosti a horami severovýchodně od letiště, letadla nemohla létat nad horami a rychle přejít na finální klesání. Místo toho musely letadla letět nad přístavem Victoria Harbour a kolem Kowloon City, prolétat severně od Bishop Hill (dalších hor). Při průletu okolo Bishop Hill piloti viděli obrovskou ceduli s velkým červenobílým šachovnicovým vzorem. Jakmile ceduli spatřili, letadlo provedlo obrat v nízké výšce (pod 180 metrů) o 47 ° doprava, zakončené krátkým finálním přistáním. Pro piloty bylo toto letiště technicky velmi náročné, protože navigování nemohlo být provedeno leteckými přístroji, ale spíše vizuálně kvůli požadovanému obratu doprava.[2] V dokumentu pro The History Channel nejextrémnější Letiště bylo letiště zařazeno jako 6. nejnebezpečnější letiště na světě.

Na letišti sídlil hongkongský mezinárodní přepravce Cathay Pacific a také regionální přepravce Dragonair (nyní známý jako Cathay Dragon ), nákladní letecká společnost Air Hong Kong a Hong Kong Airways

Historie[editovat | editovat zdroj]

Založení – 1925[editovat | editovat zdroj]

Příběh Letiště Kai Tak začal v roce 1912, kdy dva podnikatelé Ho Kai a Au Tak založili investiční společnost Kai Tak, a získali půdu v ​​Kau-lungu k rozvoji. Půdu získala vláda poté, co podnikatelský plán selhal.

V roce 1924 Harry Abbott na tomto pozemku otevřel Abbottovu leteckou školu. Brzy se z ní stalo malé letiště pro RAF a několik leteckých klubů, které se postupem času rozrostly o Hong Kong Flying Club, Flying Training School a Aero Club of Hong Kong, existující dodnes, jako sloučená firma Hong Kong Aviation Club. V roce 1928 byla postavena betonová dráha pro hydroplány, které využívaly přilehlou zátoku Kowloon.  První kontrolní věž a hangár v Kai Tak byly postaveny v roce 1935. V roce 1936 byla založena první domácí letecká společnost v Hongkongu.

1945 až 1970[editovat | editovat zdroj]

letiště v roce 1971, před rozšířením

Od roku 1945 až přibližně do roku 1970 letiště posloužilo dostatečně.

Přeplněnost v 80. a 90. letech 20. století[editovat | editovat zdroj]

Růst Hongkongu také zatěžoval kapacitu letiště. Jeho využití se blížilo projektované kapacitě a po určitou dobu bylo překročeno. Letiště bylo navrženo tak, aby odbavilo 24 milionů cestujících ročně, ale v roce 1996 odbavil Kai Tak 29,5 milionu cestujících plus 1,56 milionu tun nákladu, což z něj činilo jedno z nejrušnějších letišt na světě z hlediska mezinárodní osobní dopravy i z hlediska mezinárodního přesunu nákladu. Kromě toho požadavky na povolení vzletů a přistání letadel vyžadovaly omezení výšky budov, které by mohly být postaveny v okolí. Zatímco Kai Tak byl původně umístěn daleko od obytných oblastí, expanze obytných oblastí a letiště vedla k tomu, že Kai Tak byl blízko obytných oblastí. To způsobilo vážný hluk a znečištění pro okolí a zavedlo výšková omezení, která byla odstraněna poté, co Kai Tak zavřel.[3]  Provoz omezoval i noční zákaz vycházení od 23:30 do 6:30 ráno.

vzlétající letadlo blízko obytné zástavbě

Výsledkem bylo, že koncem 80. let začala hongkongská vláda hledat alternativní místa pro nové letiště v Hongkongu, které by nahradilo stárnoucí letiště. Po projednání řady míst, včetně jižní strany ostrova Hong Kong, se vláda rozhodla postavit letiště na ostrově Chek Lap Kok mimo ostrov Lantau.

Uzavření a odkaz letiště Kai Tak[editovat | editovat zdroj]

Nové letiště bylo oficiálně otevřeno 6. července 1998, aby nahradilo funkce letiště Kai Tak. Všechny základní letištní zásoby a vozidla, která byla ponechána na starém letišti k provozu (některé z těch nepodstatných již byly převezeny na nové letiště), byly během jednoho brzkého rána jediným masivním přesunem přepraveny do Chek Lap Kok, s policejním doprovodem.

Dne 6. července 1998 v 01:28, poté, co poslední letadlo odletělo do Chek Lap Kok, byl Kai Tak zavřen. Poslední lety byly:

  • Poslední příjezd: Dragon air KA841 z Chongqingu ( Airbus A320-200 ) přistál na dráze 13 ve 23:38 (23:38).
  • Poslední plánovaný komerční let: Cathay Pacific CX251 do Londýna – Heathrow ( Boeing 747-400 ) odstartoval z dráhy 13 v 00:02 (12:02 hodin).
  • Poslední odlet: Let trajektem Cathay Pacific CX3340 na nové letiště Chek Lap Kok ( Airbus A340-300 ) odstartoval z dráhy 13 v 01:05 (1:05 ​​hod.).

Sanace – začátek[editovat | editovat zdroj]

místo areálu bývalého letiště

V říjnu 1998 vláda vypracovala plán pro lokalitu letiště Kai Tak zahrnující rekultivaci 219 hektarů půdy. Po obdržení mnoha námitek vláda v červnu 1999 omezila rekultivaci na 166 hektarů. Odbor územního rozvoje zahájil v listopadu 1999 novou studii o rozvoji oblasti. A v květnu 2000 byla provedena nová veřejná konzultace, což vedlo k dalšímu zmenšení meliorací na 133 hektarů.

Sanace – první výsledky[editovat | editovat zdroj]

V roce 2011, kdy byla většina bývalé oblasti Kai Tak stále opuštěna, byly vzneseny nápady na rozvoj této oblasti pro komerční nemovitosti s odvoláním na nedostatek kancelářských prostor a rostoucí náklady na nemovitosti. V roce 2013 byla v severovýchodní části lokality otevřena dvě veřejná sídliště, která poskytla přes 13 000 nových nájemních bytů. Od roku 2018 se k veřejným domům připojily některé soukromé rezidenční stavby, které se nyní blíží dokončení.

Otevřel se také malý park a nová nemocnice (Hongkongská dětská nemocnice).

Na bývalém letištním pozemku byla počátkem roku 2020 otevřena nová stanice Mass Transit Railway (MTR), Kai Tak. Další stanice, Sung Wong Toi , byla otevřena v červnu 2021.

V dubnu 2019 byla také zahájena výstavba sportovního parku Kai Tak na bývalém letištním pozemku. Po dokončení bude Kai Tak Sports Park největším sportovním místem v Hongkongu a bude zahrnovat hlavní stadion s 50 000 místy pro halové sporty.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Kai Tak Airport na anglické Wikipedii.

  1. Civil Aviation Department - Kai Tak Airport 1925-1998. www.cad.gov.hk [online]. [cit. 2021-09-28]. Dostupné online. 
  2. CNN, By Maggie Hiufu Wong. 20 years on: Remembering the glory days of Hong Kong's old Kai Tak Airport. CNN [online]. [cit. 2021-09-28]. Dostupné online. (anglicky) 
  3. Civil Aviation Department - Aircraft Noise. www.cad.gov.hk [online]. [cit. 2021-09-28]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]