Battlefield (herní série)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Série Battlefield

Plnohodnotné hry:

Datadisky:

Vývojář:

Vydavatel:

Vydavatel v ČR:

Podobné:

Související články:

Battlefield (v překladu „bitevní pole“) je série počítačových her žánru first-person shooter. Začátek série je datován na rok 2002, kdy vyšel první díl, Battlefield 1942. Zatím poslední díl, Battlefield 4, je z roku 2013. Vývojářem všech her je společnost Digital Illusions, vydavatelem pak EA Games.

Charakter série[editovat | editovat zdroj]

Všechny díly Battlefieldu spojuje jediné - jedná se o multiplayerové hry, které kladou malý důraz na singleplayerovou část. U tohoto typu her se také objevují nedostatky umělé inteligence. Battlefield na rozdíl od jiných multiplayerových titulů (například Quake 3 nebo Unreal Tournament) obsahuje výraznější taktickou složku. Zajímavým prvkem je i to, že si hráč může před hraním zvolit své povolání (např. odstřelovač, ženista nebo medik). Všechny díly Battlefieldu jsou z armádního prostředí. Proto jejich příběh rozebírá pravdivý či fiktivní konflikt.

Battlefield vyniká i tím, že hráči nabízí velké možnosti v oblasti použití vojenské techniky. Je to možnost volby z velkého množství zbraní a především možnost plně využívat mnoho vojenských dopravních i bojových prostředků.

Jednotlivé díly[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. http://www.battlefield.com/cz/battlefield3
  2. http://www.battlefield-3.cz/oficialni-datum-vydani-balicku-back-to-karkand/

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]