Ariana Richardsová

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
(přesměrováno z Ariana Richards)
Ariana Richardsová
Rodné jménoAriana Clarice Richards
Narození11. prosince 1979 (43 let)
USA Healdsburg, Kalifornie
Alma materSkidmore College
Art Center College of Design
Western Oregon University
Oficiální webwww.galleryariana.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Ariana Clarice Richardsová (nepřechýleně Ariana Richards; * 11. září 1979, Healdsburg, Kalifornie) je americká herečka a profesionální výtvarnice.

Herecká kariéra[editovat | editovat zdroj]

Jako herečka debutovala v roce 1987 ve filmu Into the Homeland ve kterém hrála roli malého děvčátka. Její nejznámější rolí v herecké kariéře je role Alexis „Lex“ Murphyové ve filmu Stevena Spielberga Jurský park (1993), za kterou byla oceněna cenou Favourite Newcomer v Japonsku, Austrálii a ve Velké Británii. Rovněž za účinkování ve filmu Jurský Park získala ceny Bambi Award a Mezinárodní mládež ve filmu: Nejlepší mladá herečka v kinofilmu. Roli Lex Murphyové si zahrála ještě o čtyři roky později ve filmovém pokračování Jurského Parku, ve filmu Ztracený svět: Jurský park.

Celkově hrála v 28 filmech a seriálech, dvou televizních reklamách a videoklipu k písni Brick od hudební skupiny Ben Folds Five. Taktéž nahrála hudební CD s názvem First Love a hrála taky v různých představeních na divadelních prknech.

Umělecká kariéra[editovat | editovat zdroj]

Své vzdělání ukončila na Skidmore College v New Yorku, kde získala stupeň Bakalář výtvarního umění a drama a ve vzdělání pokračovala na Art Center College of Design v Pasadeně.

V roce 2002 začala uměleckou kariéru. Mnoho její prací je vystaveno v galerii Lee Youngmana ve městě Calistoga v státě Kalifornie. Styl její maleb, obyčejně krajinek a mořských scenérií, má velice blízko k impressionismu. Zátiší, figurální a figurativní malba zase nese v sobě převážně prvky poetického realismu. Při formování jejího uměleckého talentu ji inspirovali impresionisté, jako Claude Monet, Guy Rose, John Singer Sargent, Anders Zorn, Joaquin Sorolla, a John William Waterhouse.

V říjnu 2005 byla oceněna první cenou v soutěži Národních profesionálních malířů, sponzorovanou magazínem American Artist Magazine, kterou vyhrála za obraz Lady Of The Dahlias (Dáma z dálií).

V říjnu 2006 vyhrála vrcholné ocenění na soutěži Oil Painters of America, kde získala cenu ART OF THE WEST’S AWARD OF EXCELLENCE za obraz Forget Me Not (Pomněnka).

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]