Antonín z Amandoly

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Blahoslavený
Antonín z Amandoly, O.S.A.
Představený kláštera
Datum narození 17. ledna 1355
Místo narození Itálie Amandola, Itálie
Datum úmrtí 25. ledna 1450
Místo úmrtí Itálie Amandola, Itálie
Svátek 25.1. nebo 29.1.
Místo pohřbení Kostel Svatého Augustina, Amandola
Blahořečen 11. července 1759
Uctíván církvemi Římskokatolická církev

Antonín Migliorati z Amandoly, O.S.A. (17. ledna 1355, Amandola25. ledna 1450, Amandola) byl italský katolický kněz a člen řádu Augustiniánů.

Život[editovat | editovat zdroj]

Narodil se 17. ledna 1355 v Amandole v provincii Ascoli Piceno Simplicianu Miglioratimu. Úcta ke Svatému Mikuláši Tolentinskému ho přimělo vstoupit do řádu augustinánů a poté byl vysvěcen na kněze. Byl velmi pokorný, poslušný a měl apoštolskou horlivost. Asi dvanáct let žil v klášteře v Tolentinu, pak nějakou dobu v Bari a poté se vrátil zpět do Amandoly. Zde byl jmenován představeným kláštera, a začal stavit nový kostel a klášter, ale smrt mu zabránila v dostavbě kostela a kláštera. Zemřel 25. ledna 1450 v Amandole. Poté byl kostel dostavěn a zasvěcen Svatému Augustinu a poté byl přejmenován na Pamět[určitě?(typo,...)] Svatého Antonína.

Úcta k němu začala už od jeho smrti. Je to zaznamenané v kronice města. Jeho tělo je vystaveno k veřejné úctě v Kostele Svatého Augustina v Amandole. Dne 11. července 1759 byl papežem Klementem XIII. prohlášen za blahoslaveného.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]