Andrea Pininfarina

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Andrea Pininfarina
Narození 26. června 1957
Turín
Úmrtí 7. srpna 2008 (ve věku 51 let)
Cambiano
Příčina úmrtí nehoda motocyklu
Alma mater Politecnico di Torino
Ocenění Order of Merit for Labour
Rodiče Sergio Pininfarina
Příbuzní Paolo Pininfarina (sourozenec)
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.
Ferrari P4/5

Andrea Pininfarina (narozen jako Andrea Farina, 26. června 1957, Turín7. srpna 2008, Trofarello) byl italský podnikatel, majitel a výkonný ředitel rodinné karosářské firmy Pininfarina, kterou založil v roce 1930 jeho děd Battista "Pinin" Farina.

Jeho otcem byl Sergio Pininfarina. Andrea studoval na polytechnice v Turíně. Promoval v roce 1981. Poté krátce pracoval pro společnost Fruehauf Trailer Corporation v USA. Od července 1983 působil jako koordinátor a později program-manažer na studii vozu Cadillac Allanté v rodinné firmě Industrie Pininfarina S.p.A.. Od roku 1987 zastupoval generálního ředitele a následujícího roku se stal generálním ředitelem firmy. Od roku 1994 byl obchodním ředitelem a 1. července 2001 nastoupil po svém otci do funkce výkonného ředitele. V roce 2006 byl zvolen předsedou představenstva společnosti.

Pininfarina, mimo mnoha dalších funkcí, byl také viceprezidentem italského svazu zaměstnavatelů Confindustria. Byl ženat s Cristinou Pellion di Persano, se kterou měl tři děti (Benedetta, Sergio a Luca). Andrea Pininfarina zahynul 7. srpna 2008 při srážce svého mopedu Vespa s automobilem Ford Fiesta, jehož řidič mu nedal přednost v jízdě, v blízkosti sídla firmy v Cambianu.

Ocenění[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Andrea Pininfarina na nizozemské Wikipedii.