AOL

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

AOL (America Online) je poskytovatel internetových služeb, náležící k mediálnímu koncernu Time Warner. Sídlo společnosti se od dubna 2008 nachází v New Yorku (dříve v Loudoun County, ve státě Virginia).

Historie[editovat | editovat zdroj]

Společnost byla založena roku 1983 pod názvem Quantum Computer Services. V roce 1985 začala společnost nabízet uživatelům počítačů Commodore služby BBS pod názvem Q-Link. V roce 1989 nabídla své služby uživatelům počítačů Apple II, v roce 1991 uživatelům operačního systému MS-DOS, později, v roce 1993, i Windows a Macintosh.

Roku 1991 se změnil název společnosti z Quantum Computer Services na America Online. Počátkem devadesátých let patřila tato společnost mezi největší poskytovatele internetových služeb a v nejlepším období měla téměř 30 milionů zákazníků, z nichž většina přistupovala k online službám AOL pomocí softwaru AOL. Od roku 2003 začal počet zákazníků klesat. Od konce devadesátých let AOL skupuje mnoho projektů, např. Netscape, Winamp společnosti Nullsoft nebo ICQ firmy Mirabilis. V roce 2010 začíná mít o AOL velký zájem gigant Microsoft. Spekulovalo se také o odkoupení AOL Microsoftem, čímž by Microsoft fakticky ovládl americký a z části světový Internet.

V roce 2012 společnost AOL prodala osm stovek patentů za 1,06 mld. USD firmě Microsoft a na další nápady pronajala Microsoftu licence.

'AOL' nabízí také služby, jako je AIM pro Windows[1]

AIM je instant messaging program, který lze použít na libovolném prohlížeči, jako např.: Mac, PC, iPhone, Android a na webu.

Další funkce[editovat | editovat zdroj]

  • chat
  • Vyzvat videa, obrázky a výškový zpráv

Upozornění: z Twitter, Facebook, Instagram, AOL Mail a Gmail

  • Okamžité aktualizace na Lifestream

Na AIM můžete podobně přidat své přátele z Facebooku a Google účty, chatovat s nimi z vašeho účtu AIM.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. http://daol.aol.com/software

Odkaz[editovat | editovat zdroj]