ALTAR Games

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
ALTAR Games
Základní údaje
Datum založení1997[1]
Datum zániku2010
OsudOd roku 2010 součást BIS
SídloBrno, Česko
Adresa sídlaRezkova 16, Brno, 602 00, ČR
Souřadnice sídla
Charakteristika firmy
Oblast činnostiprůmysl počítačových her
Produktypočítačové hry
Identifikátory
Oficiální webwww.altargames.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

ALTAR Games (dříve ALTAR Interactive) bylo studio, které vyvíjelo počítačové hry.[1][2] Mezi jeho produkty patří Fish Fillets a Fish Fillets II, dále realtimová strategie Original War a jejich asi nejznámější projekt, trilogie UFO: Aftermath, UFO: Aftershock a UFO: Afterlight, které vycházejí ze série X-COM. Později studio spolupracovalo na ArmA 2.

Historie ALTAR Games sahá do roku 1996, kdy se podnikatel Martin Klíma dohodl s Vladimírem Chvátilem a Radimem Křivánkem na vývoji komerční verze jejich hry Fish Fillets, inspirované hrou Thunderbirds pro osmibitové počítače Sinclair ZX Spectrum.[3] V roce 1999 přešel vývoj počítačových her na nově založenou společnost Altar Interactive, jejímiž vlastníky a jednateli byli Martin Klíma, Robert Hoffmann a Petr Němec.[4] V roce 2004 se stal čtvrtým společníkem Vladimír Chvátil.[4]

V roce 2005 ALTAR Games, Bohemia Interactive Studio a Black Element Software založili IDEA games, jímž je i členem.[5]

30. září 2010 se ALTAR Games, spolu s Centauri Production a Black Element Software spojil s firmou Bohemia Interactive Studio. [6] Studio od té doby funguje jako brněnská pobočka Bohemia Interactive Studio. V současnosti pracuje na ArmA 3.[zdroj?]

Hry[editovat | editovat zdroj]

Altar Interactive[editovat | editovat zdroj]

Altar Games[editovat | editovat zdroj]

Brněnská pobočka Bohemia Interactive Studio[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. a b ALTAR Games [online]. ALTAR Games [cit. 2012-11-03]. Dostupné online. (anglicky) 
  2. YOUNGER, Paul. UFO Aftermath Interview [online]. IncGamers, October 25, 2002 [cit. 2009-09-05]. Dostupné online. 
  3. Felie, Fish Fillets - rozhovor , Tiscali Games, 16. prosince 2002, cit. "Na ZX Spectru existovala podobná hra, hráli jsme ji s Rumunem ještě na gymplu a pak jsme se v nudných hodinách, které jsou na gymplu ještě povinné, bavili tím, že jsme na čtverečkovaném papíře vymýšleli vlastní místnosti a řešili ty, co vymysleli ostatní... Dělali jsme na tom naplno čtyři - já s Rumunem jako programátoři a designéři místností, Tomáš Kučerovský s Davidem Spáčilem jako grafici, Martin Klíma nám pomohl sesmolit ty hlášky, kterými rybičky otravují hráče... Z Altaru (tehdy ještě nakladatelství) nám dali počítače a občas nějakou výplatu, a dívali se, jak nám to hezky jde :)"
  4. a b Obchodní rejstřík na justice.cz, IČ 25772759, Ultimate Games, s.r.o.
  5. ALTAR Games [online]. ALTAR Games [cit. 2009-09-05]. Dostupné online. 
  6. http://www.bistudio.com/index.php/czech/uvod/novinky/spolenost/190-bohemia-interactive-grows-in-strength[nedostupný zdroj] (nefunkční)

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]