Pohon 4 × 4

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
(přesměrováno z 4×4)
Skočit na: Navigace, Hledání
Schéma pohonu 4 × 4:
A - motor
B - hnané nápravy
C - mezinápravový diferenciál

Pohon 4 × 4 nebo pohon obou náprav, kráceně 4 × 4 či 4WD (z anglického four-wheel drive), je systém pohonu všech čtyř kol automobilu. Hnací agregát přitom může být umístěn v přední či zadní časti vozidla. Pohon může být stálý nebo přiřaditelný k jedné z náprav, zatímco druhá má pohon trvale přiřazený. Je-li přiřaditelný, připojuje se pomocí páky, případně elektronicky. Trvalý pohon se rozděluje prostřednictvím mezinápravového diferenciálu rovnoměrně (50:50 anebo v určitém poměru (například 33:67–50:50). Pohon 4 × 4 může být redukovaný zařazením převodovky, která sníží rychlost otáčení kol, ale zároveň zvýší krouticí moment, který přenáší. Redukovaným pohonem disponují především terénní automobily. Vozy určené skutečně do terénu umožňují uzamknout zadní, případně střední diferenciál (výjimečně i přední), čímž se zvýší průchodnost vozidla terénem.

Klasické 4WD[editovat | editovat zdroj]

Four-wheel drive – Za běžných podmínek pohání vůz pouze jedna, většinou zadní, náprava. V případě potřeby zapne pohon na všechna čtyři kola sám řidič. Při 4WD pohonu nemá vůz středový diferenciál. Přední a zadní hnací hřídele tak nespolupracují. Přední náprava tak nemůže jet rychleji, než zadní. Tzv. part time 4WD je vhodný na mokrý povrch.

Full 4WD[editovat | editovat zdroj]

Full four-wheel drive – Pohon pomocí mezinápravového diferenciálu, který doplňuje přední a zadní nápravové diferenciály. Síla motoru je tak distribuována na všechna kola současně a neustále. V těžkém terénu se "provozní nevýhoda" mezinápravového diferenciálu eliminuje jeho uzávěrkou.

Výhody[editovat | editovat zdroj]

Má pohon všech kol k dispozici neustále a je schopný jeho provozu i na suchých pevných podkladech, kde by se přiřaditelný pohon předních kol poškodil. Pohodlnější bez nutnosti ruční obsluhy.

Nevýhody[editovat | editovat zdroj]

Vyšší konstrukční náročnost, cena a spotřeba paliva. "Provozní nevýhoda diferenciálu": Při ztrátě adheze jedné z náprav (těžký terén) je veškerá síla poslána právě na onu nezabírající nápravu (automobil uvízne), zde je nutné činnost mezinápravového diferenciálu eliminovat jeho uzamčením. Takřka všechny terénní vozy s mezinápravovým diferenciálem uzávěrku mají. Některé vozy jsou vybaveny tzv. samosvorným mezinápravovým diferenciálem, kde není nutné obsluhovat uzávěru ručně (diferenciál se uzavírá automaticky díky jeho konstrukci), typicky mají tento typ například automobily Audi.

Klasičtí zástupci[editovat | editovat zdroj]

Land Rover Defender, Jeep Grand Cherokee, Lada Niva

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Pohon 4 × 4 na slovenské Wikipedii.

Související články[editovat | editovat zdroj]