Česká asociace cheerleaders

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Česká asociace cheerleaders
Zkratka ČACH
Vznik 2001
Typ národní sportovní svaz
Právní forma spolek
Účel Cheerleading
Sídlo ČeskoČesko Česko
Místo Zátopkova 100/2, Praha 6 Břevnov
Působnost Česká republika
Členové 1 000
Úřední jazyk čeština
Klíčové osoby výkonný výbor
Hlavní orgán valná hromada
Mateřská organizace ICU
Přidružení ICU, ECU, ČUS
Oficiální web www.cach.cz
IČO 26546612 (VR)
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Česká asociace cheerleaders (ČACH, anglicky Czech Cheerleading Union, CCU) je občanské sdružení fungující od roku 2001, které sdružuje týmy cheerleaders na území České republiky.

Každoročně pořádá ČACH letní cheer kemp s instruktory z americké křesťanské organizace FCC (Fellowship of Christian Cheerleaders), republikové soutěže - Mistrovství republiky v cheerleadingu, Spirit cheer cup, Roller Coaster Cup a Safari Cheer Cup, vydává elektronický měsíčník o cheerleadingu Spirit a provozuje výběrový tým cheerleaders - Czech Allstar Team.

Czech Allstar Team je výběrem těch nejlepších cheerleaders z členských týmů asociace. Jeho členky jsou vybírány na základě každoročního konkurzu začátkem podzimu. Allstar tým reprezentuje Českou republiku na nadnárodních soutěžích. Jeho zatím nejlepším výsledkem bylo třetí místo na Elite Championship v německém Movie Parku v Bottropu v roce 2007 v kategorii Allgirl Cheer.

Od sezony 2011/2012 je tento výběrový tým pojmenován Czech National Cheer Team a pod vedením zkušených amerických trenérů Jonathana Smileyho a Blakea Myerse se připravuje na European Cheerleading Championships ve Slovinsku.

Členská základna[editovat | editovat zdroj]

V současnosti [kdy?] je členem asociace 30 týmů, v nichž působí přes 1000 (dříve 600) cheerleaders různého věku. Hlavním cílem asociace je rozvoj cheerleadingu v ČR.

Soutěže[editovat | editovat zdroj]

V České republice jsou každoročně pořádány dvě soutěže - Mistrovství České republiky v cheerleadingu (v květnu) a Spirit cheer cup (listopad/prosinec). Největší soutěží v Evropě je Elite Cheerleading Championship pořádaný německou organizací Elite. Tato soutěž je také kvalifikací na Mistrovství světa Cheer IASF Worlds pořádané mezinárodní organizací IASF.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]