Přeskočit na obsah

Čeťiangská univerzita

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Čeťiangská univerzita
Datum založení21. května 1897
Počty akademiků
Studentů celkem39 000
Další informace
Zeměpisné souřadnice
ČlenstvíC9 League, World Wide Web Consortium, Yangtze Delta Universities Alliance, Asociace čínsko-ruských technických univerzit, Double First Class University Plan, Plan 111, Association of Pacific Rim Universities a Mezinárodní federace knihovnických asociací a institucí
www.zju.edu.cn
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Čeťiangská univerzita (čínsky v českém přepisu Če-ťiang ta-süe, pchin-jinem Zhèjiāng Dàxué, znaky zjednodušené 浙江大学, tradiční 浙江大學) je univerzita v Chang-čou, hlavním městě provincie Če-ťiang v Čínské lidové republice. Byla založena v roce 1897 jako akademie Čchiou-š’ (čínsky v českém přepisu Čchiou-š’ šu-jüan, pchin-jinem Qíushì Shūyuàn, znaky zjednodušené 求是书院, tradiční 求是書院) a patří tak k nejstarším čínským univerzitám. Zároveň jako člen Ťiou-siao Lien-meng patří i do devítky nejprestižnějších. Je přímo řízena ministerstvem školství. Má přibližně čtyřicet tisíc studentů a přes tisíc profesorů.

Zvláštní význam má rovněž její Čeťiangská univerzitní knihovna, která je se sedmi milióny svazků jednou z největších akademických knihoven v Číně.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Zhejiang-Universität na německé Wikipedii.


Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]