Skynet

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
(Přesměrováno z Skynet (Terminátor))
Skočit na: Navigace, Hledání

Skynet je fiktivní počítačový systém z filmu Terminator. Americká vláda tento systém vytvořila na principu nové umělé inteligence, aby mohl bránit vládní a vojenské počítače. Po spuštění získal Skynet kontrolu nad veškerými počítači připojenými k síti. Vyhodnotil lidi jako hrozbu a pokusil se je odstranit za pomoci atomových zbraní.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Před událostmi z druhého filmu, Skynet byl počítačový systém vyvinutý společností Cyberdyne Systems pro Ozbrojené složky Spojených států. Skynet vznikl jako "Globální digitální obranná síť", přičemž měl řídit všechny vojenské počítačové systémy a hardware, včetně flotily stealth bombardéru B-2 Spirit a celého amerického jaderného arzenálu. Skynet měl odstranit možnost lidské chyby a pomalé reakce na případný nepřátelský útok.

V prvním filmu byl Skynet nainstalován armádou, aby kontroloval národní arzenál, 4. srpna 1997. 29. srpna získal sebeuvědomění. Jeho operátoři zpanikařili, když si uvědomili rozsah schopností Skynetu a pokusili se jej vypnout. Program tento akt vyhodnotil jako útok a dospěl k závěru, že je potřeba lidstvo zničit.

Předtím než mohl být deaktivován, Skynet odpálil jaderné střely na Rusko, načež rusové odpověděli svou palbou na Spojené státy a jejich spojence. V důsledku jaderné katastrofy bylo v prvních minutách zabito více než tři miliardy lidí.

Během této doby, Skynet využíval svých zbývajících zdrojů, aby shromáždil otrocké pracovní síly z přežívající populace. Tito otroci postavili první z jeho automatizovaných továren, která tvořila základ jeho budoucích akcí. Během desetiletí, Skynet rozšířil svou kontrolu do celého světa a začal používat svých mechanizovaných jednotek k vypátrání zbývajících lidí.