Salvador Santana

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Salvador Santana
Základní informace
Rodné jméno Salvador Santana
Narození 1983
USA San Francisco, USA
Žánry Hip hop, Jazz
Povolání Hudebník
Příbuzná
témata
Salvador Santana Band
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Salvador Santana, narozen zřejmě 1983 v San Francisku, je americký hudebník a zpěvák, syn slavného kytaristy Carlose Santany a jeho ženy Deborah.

Salvador Santana, který studuje na umělecké škole v San Francisku, již v mládí experimentoval s hrou na kytaru, brzo se však přeorientoval na piáno a keyboards. Na umělecké škole se seznámil s několika dalšími hudebníky, kteří usměrnili jeho další vývoj. S několika z nich založil roku 2004 skupinu, která se vbrzku pojmenovala Salvador Santana Band a ke které patřili mimo jiné basista Emerson Cardenas, Carla Holbrook (zpěv), Matt Heulitt (kytara), Tony Austin (bicí) a José Espinoza (saxofon). Salvador Santana preferuje hudební styl, připomínající latin rock jeho otce, obohacuje ho však o několik pozdějších směrů, zejména rap resp. hip-hop.

Koncertů skupiny se často účastní i členové skupiny Santana Blues Band. Dosud největšího úspěchu zaznamenal Salvador Santana a jeho skupina během dubna a května 2006, kdy Salvador Santana Band vystupuje jako opening band na všech 24 koncertech evropského turné Carlose Santany.

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkzazy[editovat | editovat zdroj]