Rychlobruslení na Zimních olympijských hrách 1994

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Olympijské kruhy
Piktogram rychlobruslení

Závody v rychlobruslení se na Zimních olympijských her 1994 v Lillehammeru uskutečnily ve dnech 13.–25. února 1994 v hale Vikingskipet v Hamaru.

Přehled[editovat | editovat zdroj]

Vikingskipet

V Hamaru bylo na programu celkem 10 závodů, pět pro muže a pět pro ženy. Muži startovali na tratích 500 m, 1000 m, 1500 m, 5000 m a 10 000 m, ženy na tratích 500 m, 1000 m, 1500 m, 3000 m a 5000 m.

Medailové pořadí zemí[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Země Zlato Stříbro Bronz Celkem
1. Norsko (NOR) 3 2 0 5
2. Spojené státy americké (USA) 3 0 0 3
3. Rusko (RUS) 2 2 1 5
4. Německo (GER) 1 2 3 6
5. Rakousko (AUT) 1 1 0 2
6. Nizozemsko (NED) 0 1 3 4
7. Bělorusko (BLR) 0 1 0 1
7. Kanada (CAN) 0 1 0 1
9. Japonsko (JPN) 0 0 2 2
10. Čína (CHN) 0 0 1 1
Celkem 10 10 10 30

Muži[editovat | editovat zdroj]

500 m[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Jméno Země Čas Ztráta
Zlatá medaile Alexandr Golubev Rusko 36,33 (OR) 0,00
Stříbrná medaile Sergej Klevčenja Rusko 36,39 +0,06
Bronzová medaile Manabu Horii Japonsko 36,53 +0,20
4. Liou Chung-po Čína 36,54 +0,21
5. Hirojasu Šimizu Japonsko 36,60 +0,27
6. Džun'iči Inoue Japonsko 36,63 +0,30
7. Grunde Njøs Norsko 36,66 +0,33
8. Dan Jansen Spojené státy americké 36,68 +0,35
9. Jasunori Mijabe Japonsko 36,72 +0,39
10. Igor Železovskij Bělorusko 36,73 +0,40

1000 m[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Jméno Země Čas Ztráta
Zlatá medaile Dan Jansen Spojené státy americké 1:12,43 (WR) 0,00
Stříbrná medaile Igor Železovskij Bělorusko 1:12,72 +0,29
Bronzová medaile Sergej Klevčenja Rusko 1:12,85 +0,42
4. Liou Chung-po Čína 1:13,47 +1,04
5. Sylvain Bouchard Kanada 1:13,56 +1,13
6. Patrick Kelly Kanada 1:13,67 +1,24
7. Roger Strøm Norsko 1:13,74 +1,31
8. Džun'iči Inoue Japonsko 1:13,75 +1,32
9. Gerard van Velde Nizozemsko 1:13,81 +1,38
10. Kevin Scott Kanada 1:13,82 +1,39

1500 m[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Jméno Země Čas Ztráta
Zlatá medaile Johann Olav Koss Norsko 1:51,29 (WR) 0,00
Stříbrná medaile Rintje Ritsma Nizozemsko 1:51,99 +0,70
Bronzová medaile Falko Zandstra Nizozemsko 1:52,38 +1,09
4. Ådne Søndrål Norsko 1:53,13 +1,84
5. Andrej Anufrijenko Rusko 1:53,16 +1,87
6. Peter Adeberg Německo 1:53,50 +2,21
7. Neal Marshall Kanada 1:53,56 +2,27
8. Martin Hersman Nizozemsko 1:53,59 +2,30
9. Jeroen Straathof Nizozemsko 1:53,70 +2,31
10. Jurij Šulga Ukrajina 1:54,28 +2,99

5000 m[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Jméno Země Čas Ztráta
Zlatá medaile Johann Olav Koss Norsko 6:34,96 (WR) 0,00
Stříbrná medaile Kjell Storelid Norsko 6:42,68 +7,72
Bronzová medaile Rintje Ritsma Nizozemsko 6:43,94 +8,98
4. Falko Zandstra Nizozemsko 6:44,58 +9,62
5. Bart Veldkamp Nizozemsko 6:49,00 +14,04
6. Tošihiko Itokawa Japonsko 6:49,36 +14,40
7. Jaromir Radke Polsko 6:50,40 +15,44
8. Frank Dittrich Německo 6:52,27 +17,31
9. Michael Hadschieff Rakousko 6:53,02 +18,06
10. Christian Eminger Rakousko 6:53,18 +18,22

10 000 m[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Jméno Země Čas Ztráta
Zlatá medaile Johann Olav Koss Norsko 13:30,55 (WR) 0,00
Stříbrná medaile Kjell Storelid Norsko 13:49,25 +18,70
Bronzová medaile Bart Veldkamp Nizozemsko 13:56,73 +26,18
4. Falko Zandstra Nizozemsko 13:58,25 +27,70
5. Jaromir Radke Polsko 14:03,84 +33,29
6. Frank Dittrich Německo 14:04,33 +33,78
7. Rintje Ritsma Nizozemsko 14:09,28 +38,73
8. Jonas Schön Švédsko 14:10,15 +39,60
9. Michael Hadschieff Rakousko 14:12,09 +41,54
10. Christian Eminger Rakousko 14:15,14 +44,59

Ženy[editovat | editovat zdroj]

Ázerbájdžánská známka s americkou rychlobruslařkou Bonnie Blairovou na ZOH 1994

500 m[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Jméno Země Čas Ztráta
Zlatá medaile Bonnie Blairová Spojené státy americké 39,25 0,00
Stříbrná medaile Susan Auchová Kanada 39,61 +0,36
Bronzová medaile Franziska Schenková Německo 39,70 +0,45
4. Süe Žuej-chung Čína 39,71 +0,46
5. Ju Sun-hi Jižní Korea 39,92 +0,67
6. Monique Garbrechtová Německo 39,95 +0,70
7. Světlana Bojarkinová Rusko 40,17 +0,92
8. Edel Therese Høisethová Norsko 40,20 +0,95
9. Ťin Chua Čína 40,23 +0,98
10. Kjóko Šimazakiová Japonsko 40,26 +1,01

1000 m[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Jméno Země Čas Ztráta
Zlatá medaile Bonnie Blairová Spojené státy americké 1:18,74 0,00
Stříbrná medaile Anke Baierová Německo 1:20,12 +1,38
Bronzová medaile Jie Čchiao-po Čína 1:20,22 +1,48
4. Franziska Schenková Německo 1:20,25 +1,51
5. Monique Garbrechtová Německo 1:20,32 +1,58
6. Šiho Kusunoseová Japonsko 1:20,37 +1,63
7. Emese Hunyadyová Rakousko 1:20,42 +1,68
8. Susan Auchová Kanada 1:20,72 +1,98
9. Oxana Ravilovová Rusko 1:20,82 +2,08
10. Natalja Polozkovová Rusko 1:20,84 +2,10

1500 m[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Jméno Země Čas Ztráta
Zlatá medaile Emese Hunyadyová Rakousko 2:02,19 0,00
Stříbrná medaile Světlana Fedotkinová Rusko 2:02,69 +0,50
Bronzová medaile Gunda Niemannová Německo 2:03,41 +1,22
4. Bonnie Blairová Spojené státy americké 2:03,44 +1,25
5. Annamarie Thomasová Nizozemsko 2:03,70 +1,51
6. Světlana Bažanovová Rusko 2:03,99 +1,80
7. Natalja Polozkovová Rusko 2:04,00 +1,81
8. Mihaela Dascăluová Rumunsko 2:04,02 +1,83
9. Seiko Hašimotová Japonsko 2:04,98 +2,79
10. Tonny de Jongová Nizozemsko 2:05,18 +2,99

3000 m[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Jméno Země Čas Ztráta
Zlatá medaile Světlana Bažanovová Rusko 4:17,43 0,00
Stříbrná medaile Emese Hunyadyová Rakousko 4:18,14 +0,71
Bronzová medaile Claudia Pechsteinová Německo 4:18,34 +0,91
4. Ljudmila Prokaševová Kazachstán 4:19,33 +1,90
5. Annamarie Thomasová Nizozemsko 4:19,82 +2,39
6. Seiko Hašimotová Japonsko 4:21,07 +3,64
7. Hiromi Jamamotová Japonsko 4:22,37 +4,94
8. Mihaela Dascăluová Rumunsko 4:22,42 +4,99
9. Carla Zijlstraová Nizozemsko 4:23,42 +5,99
10. Miki Ogasawaraová Japonsko 4:25,27 +7,84

5 000 m[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Jméno Země Čas Ztráta
Zlatá medaile Claudia Pechsteinová Německo 7:14,37 0,00
Stříbrná medaile Gunda Niemannová Německo 7:14,88 +0,21
Bronzová medaile Hiromi Jamamotová Japonsko 7:19,68 +5,31
4. Elena Belciová Itálie 7:20,33 +5,96
5. Světlana Bažanovová Rusko 7:22,68 +8,31
6. Ljudmila Prokaševová Kazachstán 7:28,58 +14,21
7. Carla Zijlstraová Nizozemsko 7:29,42 +15,05
8. Seiko Hašimotová Japonsko 7:29,79 +15,42
9. Miki Ogasawaraová Japonsko 7:30,47 +16,10
10. Annamarie Thomasová Nizozemsko 7:32,39 +18,02

Program[editovat | editovat zdroj]

Den Datum Zahájení
(SEČ)
Závod
den 2 13. února 1994 15:00 5000 m muži
den 3 14. února 1994 14:00 500 m muži
den 5 16. února 1994 14:00 1500 m muži
den 6 17. února 1994 14:00 3000 m ženy
den 7 18. února 1994 14:00 1000 m muži
den 8 19. února 1994 14:00 500 m ženy
den 9 20. února 1994 14:00 10 000 m muži
den 10 21. února 1994 14:00 1500 m ženy
den 12 23. února 1994 16:00 1000 m ženy
den 14 25. února 1994 14:00 5000 m ženy

Zúčastněné země[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]