Lokomotivní depo

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Lokomotivní depo je na železnici místo, které slouží k údržbě a zbrojení hnacích vozidel, zejména lokomotiv. Může též sloužit k jejich odstavení (deponaci) mezi jejich nasazením na jednotlivé dopravní výkony (tj. na vedení vlaků, posun ve stanici aj.). V éře parních lokomotiv se pro lokomotivní depo používal výraz výtopna. Menší lokomotivní depa (např. pro jednu či dvě lokomotivy) pak bývají nazývána remíza.

U některých železničních společností může tento pojem znamenat též organizační jednotku společnosti, které je přidělena k údržbě a provozování určité skupiny hnacích (trakčních) vozidel. V tomto případě může jedna jednotka nazvaná lokomotivní depo (název bývá zpravidla doplněn místem sídla tohoto lokomotivního depa) zahrnovat fyzicky i několik lokomotivních dep.

Vybavení lokomotivního depa[editovat | editovat zdroj]

Každé lokomotivní depo je vybaveno nezbytnou železniční infrastrukturou, tj. kolejemi a zařízeními pro přesun vozidel mezi jednotlivými kolejemi (v případě, že má depo více než jednu kolej), tj. výhybkami, točnami nebo přesuvnami. Další nezbytnou výbavou je zastřešená budova pro průběžnou údržbu a předepsané opravy vozidel. Další vybavení depa pak závisí především na typu hnacích vozidel (parní, motorová, elektrická), která jsou v daném depu udržována.[1]

Obvyklou součástí lokomotivních dep pro motorové lokomotivy (nezávislá trakce) bývají též zařízení pro případné doplňování paliv a maziv do hnacích agregátů vozidel, případně pro výměnu chladicí vody za nemrznoucí směsi apod. U elektrických lokomotiv (závislá trakce) pak dílny provádějící běžnou údržbu a drobné opravy elektrické výzbroje vozidel.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. 5. Provoz, údržba a opravy železničních kolejových vozidel http://webak.upce.cz/~lata/ZDT_e-learning/ZDT_kap_5.htm