Gothic 3: Forsaken Gods

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Gothic 3: Forsaken Gods
Vydavatel JoWooD
Série Gothic
Poslední verze 2.01.08
Platformy Microsoft Windows
Datum vydání 21. listopadu 2008
Žánr RPG počítačová hra
Módy hra jednoho hráče
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Gothic 3: Forsaken Gods je datadisk ke třetímu dílu Gothic série – Gothic 3. Byl vydán 21. listopadu 2008.

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Po osvobození Myrtany a omezení vlivu bohů na svět, Bezejmenný a Xardas odešli do jiné dimenze. Ani ne o dva roky později však v Myrtaně vypukla občanská válka, mezi Gornem a Thorusem. Gorn se stal vládcem Gothy a Faringu, tedy severovýchodní Myrtany. Tvrdí, že Thorus a skřeti jsou nebezpeční a proto by měli být zničeni jednou provždy. Do své velké armády naverboval dobrovolníky i nedobrovolníky a také najal nordmarské žoldáky.

Na druhé straně válečného pole stojí Thorus, s městy Trelis, Montera a Cape Dune. Kan, velký vládce všech skřetů se přemístil do Montery, kde musí čelit neustálým útokům Gornových vojsk.V Myrtaně se však vytvoří i mírumilovné frakce, které nechtějí válčit. Mezi ně patří i bývalý vůdce žoldáků Lee, které je nyní regentem říše a pod jeho správu spadá Vengard a Ardea. Na druhé straně Myrtany, ve městech Silden a Geldren vládnou bratři Inog a Anog. V této oblasti žijí lidé, kteří nechtějí žádné další krveprolití. Rozzuřený Bezejmenný se chce vrátit do Myrtany, protože ho naštvalo, že vše co budoval zničí lidská chamtivost a mocichtivost. Xardas však nesouhlasí s jeho plánem a tak se poprvé za celou sérii dostane s Bezejmenným do křížku. Ve velké bitvě hrdina Xardase porazí a odchází do Myrtany. probouzí se však zesláblý a vyčerpaný nedaleko Sildenu.

Tvůrci[editovat | editovat zdroj]

Za vznik tohoto samostatného datadisku (k jeho spuštění není potřeba Gothic 3) může především Spellbound, ale tvůrci jsou lidé z indického studia Trine Games. Spellbound, který pracuje na dalším pokračování série - Arcania: A gothic tale, si uvědomil, že děje Gothic 3 a 4 jsou příliš odlišné a tak přišel s nápadem datadisku do G3, který by obě hry spojil. Pověřil tedy Trine Games vývojem datadisku. Dal jim instrukce o tom, co se v datadisku stát má a nemá, kdo umřít má a kdo ne. Trine Games tedy svůj úkol splnilo a Spellbound teď dál pracuje na Gothicu 4.