Bangor (Maine)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Bangor
Pohled na centrum města
Pohled na centrum města
poloha
zeměpisné souřadnice:
nadmořská výška: 36 m n. m.
stát: USA USA
federální stát: Maine
okres: Penobscot County
Bangor na mapě
rozloha a obyvatelstvo
rozloha: 90 km²
počet obyvatel: 35473 (2010)
správa
starosta: Catherine Conlow
oficiální web: http://www.ci.bangor.me.us

Bangor je město ležící na jihu státu Maine ve Spojených státech amerických. V 19. století město prosperovalo jako centrum obchodu s dřevem. Na začátku století dvacátého vyrostl ve městě papírenský průmysl. V průběhu druhé světové války bylo letiště používáno US Army Air Force. V Bangoru se narodil americký spisovatel Stephen King. Město má zajímavou architekturu 19. století a části města byli zapsány v Národním registru historických míst (National Register of Historic Places). Patří k nejbezpečnějším městům ve Spojených Státech, kriminalita je tady mimořádně nízká.

Ekonomika[editovat | editovat zdroj]

Místní letiště Bangor International Airport nabízí kolem 60 denních letů do Bostonu, Newarku, Philadelphie, Detroitu, Cincinnati, Atlanty, Orlanda, a sezónní lety do New York LaGuardia Airport a Minneapolisu. Městský přístav umožňuje přijímat velké lodě s vyšší tonáží. Bangor je propojen třemi mosty s městem Brewer na druhém břehu řeky Penobscot.

Infrastruktura[editovat | editovat zdroj]

Od roku 1889 do roku 1945 mělo město elektrickou dráhu. Dřívější vojenské letiště Dow Air Force Base se v roce 1968 přeměnilo na civilní letiště Bangor International Airport. Toto letiště má dlouhou dráhu, která umožňuje přistání raketoplánu. Letiště je i nadále využíváno armádou hlavně pro dopravu do Evropy.

Na město Bangor vzpomíná písnička King of the Road country zpěváka Rogera Millera.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]