Yvette Gregušová

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Yvette Gregušová
Základní informace
Rodné jméno Iveta Gregušová
Žánry popmusic, duchovní hudba
Povolání zpěvačka,
Příbuzná témata Ján Greguš
Některá data mohou pocházet z datové položky.


Obrázek Tomuto článku chybí obrázky. Víte-li o nějakých svobodně šiřitelných, neváhejte je načíst a přidat do článku. Pro rychlejší přidání obrázku můžete přidat žádost i sem.
WikiProjekt Fotografování

Yvette Gregušová je slovenská zpěvačka.

Ivetka Gregušová vystupuje na pod uměleckým jménem Yvette Gregušová. Jedná se o dceru na Slovensku populárního zpěváka Jána Greguše .

Již jako osmiletá nazpívala píseň Veľmi ťa ľúbim, mama. Text k písni napsal Ján Greguš a hudbu k ní složili Ján Greguš spolu s Pavlem Zajáčkem. Tato píseň vyšla na albu Ján Greguš a Ivetka Gregušová - Láska z neba. Píseň Veľmi ťa ľúbim, mama hrají na několika slovenských rádiích v relaci pro jubilanty, kde ji lidé často dávají hrát pro potěšení svým blízkým. Nazpívala i píseň Ocko môj, tato píseň vyšla na albu Ján Greguš a Yvette.

Spolu s otcem Jánem nazpívali vícero písní. Je možné zmínit některé z nich, například – Pieseň pre Ivetku, která vyšla na albu Ján Greguš - Láska z neba, Ježiško spi na albu Ján Greguš - Láska, nádej, spása a Zvoňte zvony na albu Ján Greguš a Yvette.

Účinkovala na mnoha pódiích mimo jiné i v relaci STVObjavy Majstra N, určenou pro děti. Tato mladá zpěvačka pokračuje ve šlépějích svého otce Jána Greguše a stejně jako on se svými písničkami snaží potěšit srdce mnoha lidí.

Diskografie[editovat | editovat zdroj]

Seznam písní[editovat | editovat zdroj]

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]