Wikipedie:Pod reálnou lípou/Muzeum Rumburk

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Milí wikipedisté, rád bych Vás pozval na návštěvu rumburského muzea v sobotu 5. května 2018 v 10. hodin. Po návštěvě muzea by byla společná návštěva restaurace. Autobus z Prahy jede v 7:30 z Holešovic, v Rumburku má být v 9:47. Zastávka na výstup je Rumburk, Bytex. Akci pořádám společně s německými wikipedisty. Vstupné do muzea v Rumburku je 30 Kč, +10 Kč povolení fotografovat. Muzeum nemá heslo, snad se ho někdo ujme.

Přijdou[editovat | editovat zdroj]

Účast[editovat | editovat zdroj]

Čeští a němečtí wikipedisté v rumburském muzeu

Tradičního mezinárodního setkání, které se tentokrát konalo v rumburském muzeu, se v sobotu 5. května 2018 zúčastnilo celkem 7 českých a německých wikipedistů. Co do počtu byla účast podobná, jako v září 2017 na Jedlové, avšak v poněkud pozměněném zastoupení: 3 účastníci přijeli z Drážďan (Svobodný stát Sasko), české wikipedisty reprezentovali Mirek256 (Jiřetín pod Jedlovou, okres Děčín), Eleiodromos (Praha/Rumburk), Jan KovářBK (Bílý Kostel nad Nisou, okres Liberec) a Dirillo (Česká Lípa). Dopoledne byla na programu podrobná prohlídka muzea se zasvěceným komentářem místního průvodce. Následovalo společné posezení a diskuse. Odpoledne bylo setkání ještě doplněno o návštěvu hradu Tolštejna poblíž Jiřetína pod Jedlovou.Dirillo (diskuse) 6. 5. 2018, 08:45 (CEST)

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Dĕkuji pĕknĕ![editovat | editovat zdroj]

Vielen Dank für das Organisieren des Rundganges im Stadtmuseum und die schönen Stunden in Rumburk und der Burg Tolštejn. War sehr interssant. -- sk (diskuse) 6. 5. 2018, 09:29 (CEST)