Wikipedie:Nešplhejte na Reichstag převlečeni za Spidermana

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Wiki humor.png Tato stránka za pomoci humoru a ironie popisuje typické chování, které obec wikipedistů považuje za nevhodné (či vhodné). Text není závazným pravidlem, jde o ilustraci pro lepší pochopení.
Official Cabal Decree Toto je oficiální nařízení vydané Nejvyšším výborem oficiální Kliky české Wikipedie. Je absolutně povinné jej dodržovat. Kdykoliv editujete tuto stránku, ujistěte se, že je Váš krok v souladu s přáními Výboru. Při sebemenších pochybnostech se obraťte na Jimba Walese.
Stručný souhrn nařízení:
Žádný Wikipedista nesmí šplhat na budovu Reichstagu převlečený za Spidermana, aby tak získal převahu ve sporu.


Občas se stává, že se Wikipedisté dostanou do sporů o obsah. Ty se někdy mohou vyhrotit a někdy dokonce změnit v nezdvořilé jednání či v revertovací válku. Spory většinou končí uzamknutím špatné verze stránky kolemjdoucím správcem. V extrémních případech, kdy spory dosahují nedozírné důležitosti, mohou být wikipedisté v pokušení vylézt na budovu Reichstagu v převleku za Spidermana, aby tak se svým případem seznámili svět. Takováto činnost je však silně nedoporučována a může vyústit v trvalý zákaz editace na Wikipedii.

Účel nařízení[editovat zdroj]

Jimbo předvádí správný postup: místo šplhání na inkriminovanou budovu příkladně použil výtah a důsledně se vyhnul převleku Spidermana. I kdyby v tu dobu byl účastníkem nějaké pře, evidentně ze sebe nedělá otravného šaška

Toto nařízení bylo vydáno, aby spory o obsah Wikipedie nepřerůstaly do zlézání státních památek v převleku za komiksové postavy. Nešplhat na Reichstag v kostýmu Spidermana je normální věc – ne něco, čím byste se mohli chlubit! Uživatelé, kteří se pokusí vylézt na jakoukoliv veřejnou budovu maskovaní za jakoukoliv postavu z komiksu, se vystavují riziku blokování za pokus o opravdu stupidní ilustraci tvrzení. I vyhrožování tímto činem je nepřijatelné; wikiSudičství, jak vysoko jste na Reichstag vyšplhali, je už zcela vyloučeno.

Vyšetření činu[editovat zdroj]

Tito wikipedisté zapomněli své kostýmy a pravděpodobně se ztratili v divočině – typický znak začínajících uživatelů

Při podezření na pokus vyšplhat na Reichstag v převleku Spidermana může uživatel upozornit správce na jejich nástěnce v sekci Zlézání Reichstagu. Klika ninja správců vyslyší žádost (pokud bude vložena minimálně sedmkrát na jejich diskusní stránku) a horolezce zablokují, bude-li k tomu důvod. Nebo i pokud nebude, nám je to vlastně jedno. Možná si prostě k zablokování vybereme náhodnou oběť.

Co to..?[editovat zdroj]

Pokud jste sem byli odkázáni z nějaké diskusní stránky nebo z hlasování o smazání, je to znamení, že některé věci berete moc vážně. Možná by Vám pomohl šálek dobrého čaje a chvilka klidu. Je skoro jisté, že všechny spory stihneme do uzávěrky vyřešit.