Wikipedie:Nešplhejte na Reichstag převlečeni za Spidermana

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Občas se stává, že se Wikipedisté dostanou do sporů o obsah. Ty se někdy mohou vyhrotit a někdy dokonce změnit v nezdvořilé jednání či v revertovací válku. Spory většinou končí uzamknutím špatné verze stránky kolemjdoucím správcem. V extrémních případech, kdy spory dosahují nedozírné důležitosti, mohou být wikipedisté v pokušení vylézt na budovu Reichstagu v převleku za Spidermana, aby tak se svým případem seznámili svět. Takováto činnost je však silně nedoporučována a může vyústit v trvalý zákaz editace na Wikipedii.

Účel nařízení[editovat | editovat zdroj]

Jimbo předvádí správný postup: místo šplhání na inkriminovanou budovu příkladně použil výtah a důsledně se vyhnul převleku Spidermana. I kdyby v tu dobu byl účastníkem nějaké pře, evidentně ze sebe nedělá otravného šaška

Toto nařízení bylo vydáno, aby spory o obsah Wikipedie nepřerůstaly do zlézání státních památek v převleku za komiksové postavy. Nešplhat na Reichstag v kostýmu Spidermana je normální věc – ne něco, čím byste se mohli chlubit! Uživatelé, kteří se pokusí vylézt na jakoukoliv veřejnou budovu maskovaní za jakoukoliv postavu z komiksu, se vystavují riziku blokování za pokus o opravdu stupidní ilustraci tvrzení. I vyhrožování tímto činem je nepřijatelné; wikiSudičství, jak vysoko jste na Reichstag vyšplhali, je už zcela vyloučeno.

Vyšetření činu[editovat | editovat zdroj]

Tito wikipedisté zapomněli své kostýmy a pravděpodobně se ztratili v divočině – typický znak začínajících uživatelů

Při podezření na pokus vyšplhat na Reichstag v převleku Spidermana může uživatel upozornit správce na jejich nástěnce v sekci Zlézání Reichstagu. Klika ninja správců vyslyší žádost (pokud bude vložena minimálně sedmkrát na jejich diskusní stránku) a horolezce zablokují, bude-li k tomu důvod. Nebo i pokud nebude, nám je to vlastně jedno. Možná si prostě k zablokování vybereme náhodnou oběť.

Co to..?[editovat | editovat zdroj]

Pokud jste sem byli odkázáni z nějaké diskusní stránky nebo z hlasování o smazání, je to znamení, že některé věci berete moc vážně. Možná by Vám pomohl šálek dobrého čaje a chvilka klidu. Je skoro jisté, že všechny spory stihneme do uzávěrky vyřešit.