Vanessa Petruo

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Vanessa Petruo
Narození 23. října 1979 (37 let)
Berlín
Povolání herečka, zpěvačka a filmová herečka
Webová stránka vanessapetruo.tv
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Vanessa Annelise Petruo (* 23. října 1979, Berlín) je německá zpěvačka a herečka, příležitostně také dubérka.

Život[editovat | editovat zdroj]

Vanessa Petruo se v roce 1979 narodila jako dcera německého producenta a dubéra Thomase Petruo a jeho španělsko-peruánské manželky Mercedes. Je vnučkou rozhlasového moderátora a dubéra Heinze Petruo. Vanessa má také mladší sestru Priscillu a bratra Jona-Alexandera. V letech 1986 až 1988 chodila do katolické školy Sankt Paulus a poté navštěvovala katolické gymnázium v Berlíně.

Je vdaná za německého herce Yannise Barabana a v srpnu by se jí mělo narodit miminko, nějakou dobu prý chodila i s německým hercem Gedeonem Burkhardem. Má také psa Chica, želvu "Popel" a hada "Schlange". Mezi její oblíbené zpěváky patří R. Martin.

V září 2000 se Vanessa přihlásila do soutěže německé televize RTL2 Popstar a díky svému talentu se dostala do pětice, kterou vybíraly diváci. Poté vydala skupina svůj singl Something About Us. Mezi největší úspěchy skupiny patří umístění v soutěži Echo. Vanessa v roce 2004 ze skupiny odešla a vydala se na sólovou dráhu.

V dubnu 2004 vydává Vanessa Petruo pod uměleckým jménem "Vany" singl Drama Queen, který se umisťuje v německé internetové hitparádě v Top 20. Vanessa se také začíná věnovat dabingu a jejím prvním dubérským úspěchem se stává animovaný film Back to Gaya (Návrat do země Gaya). Také se začíná objevovat před kamerou a to v německém akčním seriálu Wilde Engel (Divocí andělé), který se podobá americkému filmu Charlieho Andílci, tento seriál se vysílal na stanici RTL a měl u diváků úspěch. Na konci roku 2004 se Vanessa podílí na projektu firmy Plattenfirma Cheyenne Records - Pop That Melody dále spolupracuje s T. Mousse.

V listopadu 2005 vydává Vanessa další singl Hot Blooded Woman. Singl se umístil v německé internetové hitparádě v Top 100, oba singly měli veliký úspěch. 24. listopadu vydává Vanessa sólovou desku Mama Lilla Would, toto album má také velkou úspěšnost. Na CD kromě písniček, které napsala Vanessa je také skladba Miss Celie´s Blues. Po vydání CD jezdí Vanessa na vystoupení do klubů po celém Německu. V roce 2005 se Vanessa objevuje v německém akčním seriálu Wilde Engel (Divocí andělé), který byl vysílán na stanici RTL. Po úspěchu tohoto seriálu se Vanessa objevila ve filmu Wo ist Fred? (Kdo/Kde je Fred?) Na konci prosince 2006 si Vanessa založila nový profil na MySpace, Vanessa má také profil na Facebooku. Její sólové album mělo velký ohlas a dostalo se až za hranice Německa. Během Echo 2009 udělala Vanessa rozhovor o hudebních novinkách, které by v srpnu tohoto roku měli být.