Univerzita Tchung-ťi

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
univerzita Tchung-ťi
Motto
同舟共济
Datum založení1907
Další informace
AdresaŠanghaj, Čína
Zeměpisné souřadnice
ČlenstvíMezinárodní železniční unie, Yangtze Delta Universities Alliance, Shanghai-Hong Kong University Alliance, Global Universities Partnership on Environment and Sustainability, Asociace čínsko-ruských technických univerzit, Double First Class University Plan, Plan 111, Association of Pacific Rim Universities a Univerzitní agentura frankofonie
www.tongji.edu.cn
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Univerzita Tchung-ťi (čínsky v českém přepisu Tchung-ťi Ta-süe, pchin-jinem Tóngjì Dàxué, znaky zjednodušené 同济大学, tradiční 同濟大學) je univerzita v Šanghaji v Čínské lidové republice. Sídlí v šanghajských obvodech Ťia-ting a Jang-pchu.

Univerzita má přibližně pětatřicet tisíc studentů a bezmála tři tisíce odborných pracovníků, z toho přes osm set profesorů.

Dějiny[editovat | editovat zdroj]

Nejstarším předchůdcem současné univerzity byla „Německá lékařská škola pro Číňany v Šanghaji“, kterou založila v roce 1907 německá vláda. V jejím založení se angažovali mimo dalších německý generální konzul v Šanghaji Wilhelm Knappe, pruský ministerský referent pro univerzity Friedrich Althoff a trojice lékařů Erich Paulun, Oscar von Schab a Paul Krieg, kteří zřídili v Šanghaji nemocnici, která následně sloužila jako univerzitní nemocnice.

Významní absolventi[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Tongji-Universität na německé Wikipedii.


Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]