Two of Us (film, 1988)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Two of Us
ZeměSpojené královstvíSpojené království Spojené království
Jazykangličtina
Délka75 min
Žánrdrama / romantický
ScénářLeslie Stewart
RežieRoger Tonge
Obsazení a filmový štáb
Hlavní roleJason Rush
Lee Whitlock
Jenny Jay
Zoë Nathenson
HudbaNick Russell-Pavier
David Chilton
Výroba a distribuce
PremiéraSpojené království VB 25. března 1988
Two of Us na ČSFDKinoboxuIMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Two of Us (tj. My dva) je britský hraný film z roku 1988, který režíroval Roger Tonge. Snímek popisuje vztah dvou studentů na střední škole. Film produkovala stanice BBC jako součást série Scene školních filmů pro mladistvé. Byl natočen jako konfrontace se zákazem thatcheristické vlády informovat o homosexualitě v rámci sexuální výchovy ve školách prostřednictvím legislativního článku 28.[1] Vzhledem k těmto okolnostem se BBC rozhodla nevysílat film přes den, ale až v pozdě v noci, ačkoliv byl původně vytvořen pro školou povinné diváky.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Phil je student posledního ročníku střední školy. Chodí s přítelkyní Sharon, jejíž nejlepší kamarádka Vera by chtěla chodit s Matthewem, který kamarádí s Philem. Ovšem Matthew je gay, který odešel ze školy předchozího roku. Phil sám je nejistý ve svých pocitech, když si uvědomí, že sice miluje Sharon, ale stejnou náklonnost cítí i k Matthewovi. Když Matthewův otec objeví doma jeho gay časopisy, rozhodnou se oba kamarádi odjet pryč. Autostopem se dostanou na pobřežní letovisko Seaford v Sussexu, kde se seznámí s dívkou Suzie, která je na útěku z domova. Phil zde vyzná Matthewovi lásku, přesto pozve Sharon, aby za nimi přijela.

Film má dvě zakončení. V původní verzi z roku 1987 Phil vyprovodí Sharon na nádraží a poté se vrací k Matthewovi na pláž, kde se společně vrhnou do moře. Verze upravená v roce 1988 končí tak, kde to vypadá, že Phil odjíždí se Sharon a Matthew zůstává sám.

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Jason Rush Matthew
Lee Whitlock Phil
Jenny Jay Sharon
Zoë Nathenson Suzie
Kathy Burke Vera
James McKenna učitel
Judy Gridley Philova matka
John Judd Mattheův otec
Gordon Salkilld řidič
Geoffrey Leesley policista

Reference[editovat | editovat zdroj]