TriStar Pictures

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
TriStar Pictures
Založeno 1982
Sídlo Culver City, USAKalifornie Kalifornie
Souřadnice sídla
Klíčoví lidé Tord Hemperson (představitel společnosti)
Steve McQuinn, Randy Oswalt, Lionel Scott (CEO, CFO, COO)
Rozsah působení filmy
Majitelé USA Columbia Pictures (1982–současnost), CBS (1982–1985), HBO (1982–1987)
Japonsko Sony Pictures Entertainment
Některá data mohou pocházet z datové položky.

TriStar Pictures, Inc. je americké filmové studio a odnož Columbia Pictures, které je odnoží Columbia TriStar Motion Picture Group, které je vlastněno Sony Pictures Entertainment.

Původní nápad pro TriStar přišel, když se rada HBO, CBS a Columbia Pictures rozhodla rozdělit náklady na vyrábění filmů tím, že vytvoří nové JV. Tuto spolupráci nazvali Tri-Star Pictures a jednalo se o první velké Hollywoodské studio od dob RKO Pictures.[1] Z této spolupráce vyplynulo, že HBO mělo nárok na kabelové vysílání filmů distribuovaných Tri-Star, zatímco CBS měla právo na vysílání televizní.

Později v roce 1989 akcie Tri-Staru byly odkoupeny od Coca-Coly nadnárodní korporací SONY Corporation of Japan (ソニー株式会社, Sonī Kabushiki Gaisha; Soní kabušiki gaiša), která sjednotila Tri-Star a Columbia do velkého svazku Columbia TriStar Television, společně po boku Columbia Pictures Television.

Distribuované filmy (výběr)[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Holt, J. (2011) Empires of Entertainment: Media Industries and the Politics of Deregulation, 1980-1996 (p. 46). Rutgers University Press, Piscataway, NJ, USA. ISBN: 978-0-8135-5052-7.