Tomasiano

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Tomasiano
Tomasiano
Tomasiano
Rodné jménoTomáš Juřík
Narození2. března 1987 (34 let)
Olomouc, Československo
Povoláníkouzelník
Manžel(ka)Kelly
Webová stránkawww.tomasiano.cz
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Tomáš Juřík[1], známý pod uměleckým jménem Tomasiano[2] (* 2. března 1987 Olomouc), je český profesionální kouzelník a iluzionista. V roce 2016 se probojoval do finále televizní soutěže Česko Slovensko má talent[3]. Ziskal mnohá ocenění za mikromagii.

Profesní život[editovat | editovat zdroj]

Tomasiano se začal věnovat kouzlům v pozdním věku, kdy si zaměřil na mikromagii. Postupně začal pronikat i do dalších oborů magie – mentalismu, iluzionismu, jevištní a parketové magie. V roce 2013[4] se poprvé přihlásil do soutěže Česko Slovensko má talent, kde sice postoupil do semifinále, ale následně neprošel přes velký třesk, kde rozhodovaly divácké hlasy, takže v semifinále nevystoupil.

V roce 2016 se přihlásil do soutěže podruhé a probojoval se až do finále. S označením nejlepší kouzelník v historii této soutěže[5][6] si získal respekt i omluvu obávaného porotce Jaro Slávika[7].

Soukromý život[editovat | editovat zdroj]

Dětství prožil v Grygově u Olomouce a má dva mladší bratry.[zdroj?] Po střední škole pracoval jako programátor CNC strojů. Během zaměstnání vystudoval strojní inženýrství na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. V roce 2012 se oženil s kouzelnicí Květoslavou Kellnerovou, známou pod uměleckým jménem Kelly. Společně mají dvě děti.[zdroj?]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. MACHIN.CZ. Kouzelník Tomasiano ve finále Česko Slovensko má talent. www.ceskymagickysvaz.cz [online]. [cit. 2017-10-17]. Dostupné online. (česky) 
  2. WWW.BZCOMPANY.CZ, BZCompany Internacional s.r.o.,. Kouzelník Tomasiano - Finalista TV show Česko Slovensko má talent. www.tomasiano.cz [online]. [cit. 2017-10-17]. Dostupné online. (česky) 
  3. REDAKCIA. Noviny, peniaze, či prstene. Kúzelník Tomasiano dostal Jara Slávika. noviny.sk. Dostupné online [cit. 2017-10-17]. 
  4. VLADO, DJ. Česko Slovensko má Talent 2013: Viděli jsme vítěze? | Panáček v reality show. Panáček v reality show. 2013-10-28. Dostupné online [cit. 2017-10-17]. (česky) 
  5. VYSLOUŽIL, Zdeněk. Kouzelník z Vrbátek přetáhl limit... - Prostějovský Večerník. Prostějovský Večerník. Dostupné online [cit. 2017-10-17]. (česky) 
  6. AZET.SK. Škandál vo finále Talentu: Mal vyhrať niekto iný? Chyba v SMS hlasovaní, akú ste ešte nevideli!. Nový Čas. Dostupné online [cit. 2018-03-07]. (slovensky) 
  7. REDAKCE. Opět se vrátil do Talentu: Tomasiano nám ukázal triky, které jste v televizi ještě neviděli!. Blesk.cz. Dostupné online [cit. 2017-10-17]. (slovensky)