Tom Kaulitz

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Tom Kaulitz
Tom Kaulitz.png
Základní informace
Narození 1. září 1989 (30 let)
Lipsko
Žánry pop rock, indie rock, Synthwave, elektropop, elektronická taneční hudba, alternativní rock, synth rock, Emo pop a glam rock
Povolání hudebník, kytarista, klavírista, hudební producent, hudební aranžér a Doprovodné vokály
Nástroje kytara a klavír
Vydavatel Universal Music Group
Manžel(ka) Heidi Klumová (od 2019)
Partner(ka) Heidi Klumová (od 2018)
Příbuzní Bill Kaulitz (sourozenec)
Sídlo Los Angeles (od 2010)
Loitsche
Magdeburg
Web http://www.tokiohotel.comhttps://www.instagram.com/tomkaulitz/?hl=en
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Tom Kaulitz (* 1. září 1989, Lipsko) je kytaristou a příležitostně také pianistou německé kapely Tokio Hotel.

Kariéra a život[editovat | editovat zdroj]

Jeho rodiče se rozvedli, když mu bylo sedm. Matka Simone se po dlouholetém vztahu v roce 2009 vdala za zpěváka Gordona Trümpera.

Na kytaru hraje stejně dlouho, jako jeho bratr zpívá - od svých sedmi let. S hudbou je seznámil jejich nevlastní otec, který vlastní soukromou hudební školu a mimo jiné také hraje v kapele. Toma zpěv nikdy nelákal, a hned se zaměřil na kytaru. Jeho nejoblíbenější a nejpoužívanější značkou kytar je americký Gibson.

V roce 1995 si spolu se svým o deset minut mladším dvojčetem Billem zahrál v televizním dramatu Verrückt nach dir. Byla to jeho první a zatím poslední televizní role. Jeho bratr je v tomto ohledu pracovitější - má už na kontě i první zkušenost s dabingem, propůjčil hlas animovanému Arthurovi ve filmu Artur a Minimojové a také v jeho pokračování "Artur a Minimojové 2".

V hudebním světě se pohybuje již spoustu let. Od raného dětství vystupoval se svým bratrem a později spolu s Billem, Georgem a Gustavem zformovali kapelu Devilish - název této kapely je spjatý právě s Tomem a jeho hrou na kytaru: po jednom z koncertů lokální Magdeburský magazín zveřejnil recenzi koncertu kapely Black Questionmark a Tomovu hru na kytaru označil za devilishly good - ďábelsky dobrou. Tom byl tak nadšený, že navrhl, aby se kapela přejmenovala právě na Devilish. Tento název je omrzel v roce 2005, kdy se fakticky proslavili, světově známí jsou již výhradně jako Tokio hotel). Kapela doposud vydala celkem šest alb, tři německá (Schrei, Zimmer 483, Humanoid) a tři anglická (Scream, Humanoid, Kings of Suburbia). Zajímavé je, že na čtvrtém albu Humanoid, které vyšlo ve dvou verzích: anglicky a německy, svou tvorbu nepřekládají do angličtiny doslovně, ale spíše alternativně - shoduje se pouze vyznění, text se ale většinou liší. Každá písnička má tedy dvě značně odlišné verze, což kapele rozšiřuje repertoár poněkud netradičním způsobem.

Tom jako osobnost[editovat | editovat zdroj]

Tom na sebe jednou v internetovém magazínu Events und Trends prozradil: „Vždycky mám u sebe trsátko pro štěstí. Je to moje první trsátko, se kterým jsem hrál na kytaru. Teď už je nepoužitelné, protože je úplně malinké a ohrané. Ale přesto ho pořád mám.“

Svým vzhledem a také některými svými prohlášeními v tisku - například se veřejně přiznal k předávkování viagrou, neustálému střídání sexuálních partnerek a také nikdy nešetří nejrůznějšími nemravnými narážkami - si připsal image nenapravitelného Don Juana. Od dubna 2010 do května 2016 randil s filipínskou modelkou Riou Sommerfeld.