Tom Kaulitz

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Tom Kaulitz
Základní informace
Narození 1. září 1989 (28 let)
Lipsko
Žánry pop rock, indie rock, Synthwave, elektropop, elektronická taneční hudba, alternativní rock, synth rock, Emo pop a glam rock
Povolání hudebník, kytarista, klavírista a hudební producent
Nástroje kytara, klavír, Drums a Doprovodné vokály
Vydavatel Universal Music Group
Příbuzní Bill Kaulitz
Web tokiohotel.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Tom Kaulitz (* 1. září 1989, Lipsko) je kytaristou a příležitostně také pianistou německé kapely Tokio Hotel.

Kariéra a život[editovat | editovat zdroj]

Jeho rodiče se rozvedli, když mu bylo sedm. Matka Simone se po dlouholetém vztahu v roce 2009 vdala za zpěváka Gordona Trümpera.

Na kytaru hraje stejně dlouho, jako jeho bratr zpívá - od svých sedmi let. S hudbou je seznámil jejich nevlastní otec, který vlastní soukromou hudební školu a mimo jiné také hraje v kapele. Toma zpěv nikdy nelákal, a hned se zaměřil na kytaru. Jeho nejoblíbenější a nejpoužívanější značkou kytar je americký Gibson.

V roce 1995 si spolu se svým o deset minut mladším dvojčetem Billem zahrál v televizním dramatu Verrückt nach dir. Byla to jeho první a zatím poslední televizní role. Jeho bratr je v tomto ohledu pracovitější - má už na kontě i první zkušenost s dabingem, propůjčil hlas animovanému Arthurovi ve filmu Artur a Minimojové a také v jeho pokračování "Artur a Minimojové 2".

V hudebním světě se pohybuje již spoustu let. Od raného dětství vystupoval se svým bratrem a později spolu s Billem, Georgem a Gustavem zformovali kapelu Devilish - název této kapely je spjatý právě s Tomem a jeho hrou na kytaru: po jednom z koncertů lokální Magdeburský magazín zveřejnil recenzi koncertu kapely Black Questionmark a Tomovu hru na kytaru označil za devilishly good - ďábelsky dobrou. Tom byl tak nadšený, že navrhl, aby se kapela přejmenovala právě na Devilish. Tento název je omrzel v roce 2005, kdy se fakticky proslavili, světově známí jsou již výhradně jako Tokio hotel). Kapela doposud vydala celkem šest alb, tři německá (Schrei, Zimmer 483, Humanoid) a tři anglická (Scream, Humanoid, Kings of Suburbia). Zajímavé je, že na čtvrtém albu Humanoid, které vyšlo ve dvou verzích: anglicky a německy, svou tvorbu nepřekládají do angličtiny doslovně, ale spíše alternativně - shoduje se pouze vyznění, text se ale většinou liší. Každá písnička má tedy dvě značně odlišné verze, což kapele rozšiřuje repertoár poněkud netradičním způsobem.

Tom jako osobnost[editovat | editovat zdroj]

Tom na sebe jednou v internetovém magazínu Events und Trends prozradil: „Vždycky mám u sebe trsátko pro štěstí. Je to moje první trsátko, se kterým jsem hrál na kytaru. Teď už je nepoužitelné, protože je úplně malinké a ohrané. Ale přesto ho pořád mám.“

Svým vzhledem a také některými svými prohlášeními v tisku - například se veřejně přiznal k předávkování viagrou, neustálému střídání sexuálních partnerek a také nikdy nešetří nejrůznějšími nemravnými narážkami - si připsal image nenapravitelného Don Juana. Od dubna 2010 do května 2016 randil s filipínskou modelkou Riou Sommerfeld.