Teroristické útoky v Bombaji v listopadu 2008

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Mapka zobrazující místa jednotlivých útoků

Teroristické útoky v Bombaji v listopadu 2008 byly sérií desíti koordinovaných bombových útoků na různých místech v indické Bombaji. Teroristické útoky, které uskutečnili pákistánští teroristé za pomocí automatických zbraní a granátů,[1] započaly 26. listopadu 2008 a skončily následujícího dne. Při útocích bylo zabito nejméně 173 lidí a dalších nejméně 208 lidí bylo zraněno.[2]

Osm útoků bylo uskutečněno v Jižní Bombaji, a to v nádraží čhatrapatiho Šivádžího, hotelech Oberoi Trident a Taj Mahal Palace & Tower, restauraci Leopold Cafe, nemocnici Cama Hospital, Nariman House, kině Metro BIG Cinemas a v ulici nedaleko St. Xavier's College. Další exploze se udály v přístavišti na ostrově Mazagaon a ve Vile Párle.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku November 2008 Mumbai attacks na anglické Wikipedii.

  1. Wave of Terror Attacks Strikes India's Mumbai, Killing at Least 82 [online]. Foxnews [cit. 2008-12-23]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2008-12-04. (anglicky) 
  2. LOK SABHA [online]. Press release, Press Information Bureau, Government of India [cit. 2008-12-23]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]