Taneční akademie

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Taneční akademie
Původní název Dance Academy
Formát seriál
Hrají Xenia Goodwin
Alicia Banit
Dena Kaplan
Tom Green (série 1–2)
Jordan Rodrigues
Isabel Durant (série 2-3)
Thomas Lacey (série 2-3)
Tim Pocock (série 1–2)
Skladatel znělky Bryony Marks
Úvodní znělka "My Chance"
Závěrečná znělka "My Chance"
Země původu AustrálieAustrálie Austrálie
Jazyk angličtina
Počet řad 3
Počet dílů 65 (seznam dílů)
Obvyklá délka 24-25 minut
Produkce a televizní štáb
Výkonný
producent
Bernadette O'Mahony
Joanna Werner
Producent Joanna Werner
Lokace Sydney
Produkční
společnost
Werner Film Productions
ZDF Enterprises
ACTF
Premiérové vysílání
TV stanice ABC
Formát obrazu HDTV
Formát zvuku Stereo
Vysíláno 31. května 2010 – 30. září 2013
Taneční akademie na ČSFD FDb IMDb TV.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Taneční akademie (v anglickém originále Dance Academy) je australský televizní seriál o studentech, kteří navštěvují světově známou Národní taneční akademii v Sydney. Hlavní postava seriálu, Tara Websterová, zažívá se svými přáteli radostné avšak i strastiplné cesty k tomu, stát se primabalerínou.

Hlavní postavy[editovat | editovat zdroj]

  • Tara Websterová (Xenia Goodwin) – Hlavní postava. Už od dětství snila o tom, že jednoho dne bude létat. Proto se stane baletkou. Má stále milostné pletky a to jí také mnohokrát nepříliš pomůže k budování kariéry. Je však cílevědomá. Ve všech sériích má zároveň dost závažné zdravotní problémy.
  • Kat Karamakovová (Alicia Banit) – Bezstarostná tanečnice vždy dokáže zvednout náladu svým kamarádům. V druhé sérii začala brát balet vážně. A ve třetí sérii začíná hrát ve filmu.
  • Abigail Armstrongová (Dena Kaplan) – V první sérii je to protivná a soutěživá spolubydlící Tary, která potřebuje být vždy bez výjimky první a nejlepší, ale jak ve druhé a třetí sérii se snaží zapadnout do kolektivu a někdy udělá i to, co by nikdy předtím neudělala.
  • Grace Whitneyová (Isabel Durant) – kmotřenka slečny Rainové, je talentovaná, ale taky by pořád někomu dělala naschvály.
  • Ben Tickle (Thomas Lacey) – tanečník, který má rád legraci a chce mít spoustu dobrých přátel.
  • Christian Reed (Jordan Rodrigues) – Tajemný tanečník, který okouzlí nejednu tanečnici. Když byl ještě malý opustil jeho rodinu otec a po pár letech mu zemřela matka.
  • Slečna Raineová (Tara Morice) – Je to na první dojem velice zarputilá, nepříjemná a nepříliš laskavá dáma.V první sérii je obyčejnou učitelkou baletu a v druhé a třetí sérii je ředitelkou akademie.
  • Samuel Lieberman (Tom Green) – Plachý a sympatický tanečník, který to z nejhoršího tanečníka na akademii vytáhne do prestižní soutěže Prix de Fonteyn. Pak se mu ale stane smrtelná nehoda.
  • Ethan Karamakov (Tim Pocock) – Hezký a talentovaný. Má nejednu milostnou pletku. Syn známého choreografa, který se snaží být lepší než jeho otec.V druhé sérii odjede do Barcelony za kariérou.

Děj[editovat | editovat zdroj]

První série se skládá z 26 dílů, v nichž se seznamujeme s hlavními postavami – Tarou, Kat, Abigail, Sammym, Christianem a Ethanem. Tara a Sammy jsou nejhorší tanečníci na akademii, ale Tara to na konci roku dotáhne na hlavní roli v závěrečném představení. Každý řeší nějaký problém. Tara se psychicky vyrovnává s nátlakem akademie. Sammy se snaží přesvědčit otce, aby změnil názor na balet. Kat řeší rodiče, kteří se o ní nestarají. Abigail se snaží být nejlepší baletkou. Christian se vyrovnává s životem na akademii a Ethan je nejhezčí kluk na škole a chce být choreografem, jako jeho otec.

Druhá série má také 26 dílů, a vesměs se točí kolem soutěže Prix de Fonteyn a seznamujeme se s Grace a Benem.

Třetí série, která má 13 dílů, popisuje situace, kdy se už studenti začínají připravovat na život ve společnosti a usilují o angažmá.

Epizody[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Seznam dílů seriálu Taneční akademie.
ŘadaDílyPremiéra v AustráliiPremiéra v ČR
První dílPoslední dílPrvní dílPoslední díl
1 2631. května 20105. července 201030. června 201425. července 2014
2 2612. března 201224. dubna 201226. července 201420. srpna 2014
3 138. července 201330. září 201321. srpna 201431. srpna 2014

Film[editovat | editovat zdroj]

Dne 22. dubna 2015 byla veřejnosti oznámena produkce filmu s názvem Dance Academy: The Movie. Přípravy na natáčení začaly 17. dubna 2016 a samotné natáčení probíhalo od 29. května 2016 do 22. července 2016. Natáčelo se převážně v australském Sydney a poslední tři týdny v New Yorku. Premiéra filmu v Austrálii proběhla 6. dubna 2017. Herecké obsazení je podobné jako ve třetí sérii. Ve filmu se neobjevuje Grace Whitneyová (Isabel Durant). Příběh začíná 18 měsíců po událostech ze třetí série a sleduje Taru, jak si plní svůj sen baletní hvězdy. Oficiální trailer k filmu byl zveřejněn 26. prosince 2016.