Svět literatury

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Svět literatury
Periodicita dvakrát ročně
Země Česká republika
Jazyk čeština
Vydavatel Vydavatelství Filozofické fakulty Univerzity Karlovy
Druh tiskoviny Časopisy vydávané Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy
ISSN

0862-8440 (print)

2336-6729 (online)
Web http://svetliteratury.ff.cuni.cz/
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Svět literatury je odborný časopis se zaměřením na novodobou literaturu a literární teorii. Vydává jej Filosofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze.

Časopis vychází od roku 1991, periodicita je 2× ročně.

Obsahuje odborné studie a recenze odborné literatury, zaměřuje se na současnou světovou (tj. nikoli českou) literaturu a na literární teorii. Některé obsažené studie vycházejí v cizích jazycích; stati mají anglická résumé. Vedle českých předních vědců byly mezi autory významné osobnosti světové literární vědy, např. Carlos Fuentes (Mexiko), Xavier Galmiche (Francie), Stephen Greenblatt (Velká Británie), Aage Hansen-Löeve (Rakousko), Urs Heftrich (Německo), Miguel León-Portilla (Mexiko), Oleg Malevič (Rusko), Graciela Maturo (Argentina), Marc Quaghebeur (Belgie), Fernando Savater (Španělsko), Wasilij Ščukin (Polsko), Gertraude Zand (Rakousko).

Šéfredaktorem je Prof. Vladimír Svatoň, zástupkyní šéfredaktora prof. Anna Housková, výkonným redaktorem Pavel Šidák.

Jako všechny časopisy z produkce Vydavatelství Filozofické fakulty Univerzity Karlovy vychází i časopis Svět literatury od roku 2015 zcela v režimu Open Access a jeho digitální podoba je tedy čtenářům volně dostupná z webových stránek.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]